Tuk na vnitřní straně stehen bude minulostí díky cvikům, které s ním hravě zatočí

Fotografie: Getty Images

V dnešní době, kdy většina z nás má sedavé zaměstnání a každou volnou chvíli strávíme opět v sedě u počítače nebo televize, není divu, že naše tělo a postava trpí. Ovšem vnitřní strana stehen je jedno z nejproblémovějších míst, ze kterých můžeme chtít shodit tuk.

Tyto svaly jsou totiž jen velice málo zapojovány v normálních, běžných činnostech a ani moc cviků se nezaměřuje přímo na ně. Dnes vám tedy poradíme cviky, které vám pomohou zformovat, zesílit i zeštíhlit vnitřní stranu stehen.

Jaké cviky tedy cvičit?

Samozřejmě, existuje mnoho cviků, při kterých posilujete nohy, ovšem žádné z nich se tak nezaměřují na vnitřní stranu stehen jako tyto:

  • Držení polohy u zdi.
  • „Žabí skok“.
  • Mačkání balónku.
  • Zvedání spodní nohy.

Držení polohy u zdi provedete tak, že se zády postavíte ke zdi (budete se o ni opírat) a poté, tak aby se vaše záda stále dotýkala stěny a vaše kolena byla zhruba v úhlu 90 stupňů, uděláte krok dopředu jednou i druhou nohou. V této poloze v poté vydržte alespoň 30 sekund. Tento cvik provádějte ve 4 sériích po 4 opakováních.

„Žabí skok“ je poněkud ošemetný, ovšem výsledky se díky němu dostaví rychle. Postavte se rovně, nohy na šířku ramen od sebe. Poté si pomalu dřepněte dolů, zkuste nezvednout paty z podlahy, dlaně položte na zem, udržujte rovná záda. V této poloze poté vyskočte a otočte se o zhruba 45 stupňů. Tyto skoky provádějte ve 2 sériích po osmi skocích, doprava i doleva.

Mačkání balónku můžete provádět ve dvou variantách. Buď můžete sedět na zemi, zády ke zdi, nebo můžete sedět na pevné židli bez koleček. Cvik sám je poté jednoduchý. Balónek dejte mezi stehna a zmáčkněte ho co nejvíc můžete. Balónek zkuste mačkat alespoň minutu, nezapomeňte dýchat. Cvik provádějte 3x až 4x v jedné sérii.

U zvedání spodní nohy ležíme na boku, jednou rukou si podpíráme hlavu, druhou máme opřenou o zem. Vrchní noha je pokrčená v koleni na 90 stupňů, koleno je opřené o zem. Spodní noha je natažená rovně. Při cviku spodní nohu zvedáme co nejvýše to jde a pozici pár sekund držíme. Cvik opakujte 10x ve čtyřech sériích.

A co dál?

Klíčem k úspěchu je pravidelnost a správné, pomalé, plynulé provedení cviků. Pokud k těmto cviků přidáte i lepší, zdravější, vyváženější stravu a jídelníček, výsledky na sebe určitě nenechají dlouho čekat!