Jednoduché cviky pro krásně pevná stehna a zadek. Zvládnete je v klidu doma i vy

Fotografie: Freepik

Nespokojenost s některou částí těla zažívá mnoho lidí. Pokud se vám nelíbí vaše stehna, můžete je zpevnit, shodit přebytečná kila nebo začít cvičit, aby byla hezčí.

Pokud si přejete mít hezčí stehna, budete muset udělat změnu, díky které dosáhnete požadovaného výsledku. Pro pevná stehna je potřeba začít posilovat. Abyste z nich shodila přebytečná kila, musíte do svého denního režimu zařadit cvičení. Není možné shodit kila pouze na určité části těla. Úbytek kil se projevuje na celkové postavě. Zkuste začít s těmito cviky, které vám pomohou s hezčími stehny.

Začněte zvedat kolena

Velice účinný cvik na zadní stranu stehen je zvedání kolen dopředu. Zatáhněte bříško a postavte se rovně. Nejdříve zvedněte pravou nohu. Koleno by mělo být ve výšce a v pravém úhlu. Následně dejte nohu na zem a stejně tento cvik opakujte s levou nohou. Nohy střídejte a cvik opakujte alespoň 15x pro každou nohu.

Výpady jsou dobré na celulitidu

Pokud si k tomuto cviku vezmete i závaží, zvětšíte tak tlak. Díky tomu budete trochu odstraňovat i celulitidu. Výpady jsou velice účinné na posilování svalů ve stehnech i v lýtkách. Měli byste po nich mít pevnější nohy. Pokrčte pravou nohu v koleni a levou stoupněte dozadu. Dávejte si pozor na to, aby pravé koleno bylo v pravém úhlu a nepřesahovalo špičku nohy. Následně se vraťte do rovného postoje a vyměňte nohy. Cvik opakujte na každou nohu 15x.

Dřepy jsou klasika

Dřepy zná snad každý člověk. Už ve školce a vd škole učí děti tento cvik. Dřep pomáhá k hezkým hýždím a stehnům. Zařaďte tento cvik do svého denního programu a uvidíte, že se brzy dočkáte výsledků. Stoupněte si rovně a nohy mějte na šířku boků. Pokrčte kolena a udělejte pohyb, jako když si chcete sednout. Následně se vraťte opět nahoru. Cvik opakujte 20x.

Fotografie: Pixabay

Sed u zdi

Při cvičení tohoto cviku si můžete být jisti, že posilujete primárně svalstvo dolních končetin. Potřebujete k tomu pouze jednu pomůcku – zeď. Opřete se o stěnu zády, rozkročte nohy a sjeďte pomalu dolů, jako kdybyste si chtěli sednout na židli. Stále buďte zády opření o zeď. Kolena by měla být v pravém úhlu a nesmí přesahovat špičku chodidel. V této pozici se pokuste vydržet 20 až 60 sekund. Postupně se můžete dopracovat i na vyšší čas.

Zanožování na zemi

Tento cvik by neměl při posilování stehen a hýždí chybět. Odbourává tuk na těchto problémových partiích. Klekněte si na podložku na všechny 4.  Ruce musíte mít v šířce ramen, abyste udrželi rovnováhu. S výdechem zvedněte levou nohu nahoru a pravou ruku dopředu. V takové pozici vydržte jednu minutu a poté vystřídejte nohu a ruku. Nohu ani boky nikdy nevytáčejte do stran. Proveďte 3 série po 30 opakováních.

Fotografie: Pixabay

Zvedání nohou v leže

Tento cvik si jistě oblíbíte, protože si u něj trochu odpočinete od jiných a těžších cviků. Lehněte si na bok na podložku a pokrčte horní nohu. S výdechem ji pomalu zvedejte nahoru a s nádechem ji pomalu dávejte dolů. Pohyb byste měli provádět v pomalém, ale plynulém tempu. Díky tomu dosáhnete lepších výsledků.

Zvedání pánve posiluje zadní stranu stehen

Pokud se chcete zaměřit na celá stehna, nezapomínejte ani na jejich zadní stranu. Opět je potřeba pouze podložka, na níž si lehněte. Měli byste ležet na zádech a nohy pokrčit v kolenou. Ruce upažte podél těla a dlaně mějte směrem k zemi. Následně byste měli začít zvedat pánev. Až budete mít pánev nahoře, zatněte hýžďové svaly. S nádechem pokládejte pánev zpět dolů.

Zdroj: WomensHealthMag