Tajný recept na dlouhověkost podle prastaré čínské medicíny

Fotografie: Depositphotos

Pokud chceme zlepšit svůj zdravotní stav, mít více energie a cítit se svěže, můžeme k tomu využít prastaré čínské techniky dlouhověkosti.

Pro zachování svěžesti a energie není potřeba žádných speciálních strojů ani technik. Stačí se držet pár pravidel, které pocházejí od Číňanů. Číňané jsou totiž proslulí svou dlouhověkostí. Jaké je jejich tajemství? Je zapotřebí přehodnotit svůj životní styl a zavést do svého denního rytmu rituál, který ale nezabere více, než 10 minut.

Základem je kvalitní noční spánek a ranní rituál

Pro všechny Číňany je nejdůležitější správný ranní rituál. Jedná se o jednoduché, ale zdraví prospěšné pohyby, které provádějí ještě předtím, než vstanou z postele. Tento rituál zahrnuje gymnastiku, správné držení těla a kontrolu dýchání. Velmi si zakládají také na tom, aby byl jejich spánek dostatečně kvalitní. Obvykle chodí spát brzy a brzy také vstávají. Ideální načasování je pro ně takové, aby fáze hlubokého spánka nastala v rozmezí od západu slunce do 1 hodiny v noci. Jedině tak je zaručen kvalitní a zdraví prospěšný spánek.

Fotografie: Unsplash

Velmi často si také dopřávají masáž. Zdraví prospěšná je reflexní masáž chodidel nebo aktivní bodová masáž. Na masírování je ideální používat speciální škrabku, která je vyrobena z kravského rohu. Alternativou může být porcelánová lžíce nebo hřeben. Zabrání se tím přenosu negativní energie, protože tyto předměty její tok blokují. Důležitá je také volba vhodného masážního oleje a to podle fáze dne a ročního období.

Rituál ranního probuzení

Po probuzení, ještě než vstanete z postele, provádějte tento rituál. Zajistíte si tím delší život. Přejeďte si rukou od ramene po paži a zpět. Zahřejte si dlaně vzájemným třením o sebe. Zahřátými dlaněmi následně zahřejte Vaše oči a poté i uši a nos. Poklepejte si na hlavu. Podélně se pohlaďte na obličeji, přejeďte po něm svou rukou. Přesuňte se na krk a přejeďte si rukou po temeni hlavy. Následně si prsty jedné ruky nakreslete nad hlavou pomyslnou svatozář.

Fotografie: Unsplash

Následně se přesuneme na oblast hrudníku a končetin. Položte ruce na břicho a provádějte krouživé pohyby ve směru hodinových ručiček pro probuzení žaludku. Poté se přesuneme na oblast zad a krouživými pohyby aktivujeme naši páteř. Pro aktivaci pánevních končetin se postavíme a krouživými pohyby rozpohybujeme kotníky a kolena. Stejné pohyby provedeme také s ramenem, loktem a zápěstím. Jednotlivé kroky rituálu provádíme po dobu 30 sekund, nebo ve frekvenci 30ti opakování.

Zdroj: Livescience