Cviky pro krásné a pevné tělo, které lze praktikovat v jakémkoliv věku

Fotografie: Freepik

S novým rokem přichází také mnoha nových předsevzetí. Skoro u každé ženy najdete v seznamu předsevzetí také heslo “budu cvičit”. Není však nutné se zničit těžkým tréninkem. Vyzkoušejte tyto jednoduché a oblíbené cviky, se kterými dosáhnete krásné postavy.

Důvodů pro cvičení je mnoho

Proč se zrovna vy chcete donutit k pravidelnému cvičení? Chcete zpevnit a zlepšit svou postavu? Nebo vám snad už delší dobu chybí fyzička? Můžou vás také bolet ochablá záda nebo jiná část těla. Ať už je důvod jakýkoliv, s těmito cviky neuděláte chybu. Vyzkoušejte je a zjistíte, že je už navždy budete chtít mít zařazené ve svém týdenním plánu cvičení. S těmito cviky posílíte:

  • bederní oblast
  • břišní svaly
  • ramena a paže
  • hýždě

Prvním cvikem je Rybka, díky které posílíte bederní svaly. Položte se na břicho, nohy podélně nechte položené na zemi a ruce přiložte podél těla. Zvedejte 20x za sebou horní polovinu těla, pomalu a táhle. Sérii cviků opakujte alespoň třikrát za sebou a nezapomeňte správně a plynule dýchat.

Svíčka je cvik, který zná snad úplně každá žena. Díky tomuto cviku posilujete celou část břišních svalů. Lehněte si na záda, horní polovinu nechte pevně ležet na podložce. Při zvednutí nohou se snažte dostat co nejvýše, přitom myslete ale na hlavu, kterou nesmíte přikládat k tělu. V nejvyšším bodě vydržte alespoň dvě vteřiny a poté opět nohy položte. Opakujte 5x v sérii 25 cviků.

Procvičte svou rovnováhu

S následujícím cvikem procvičíte svou rovnováhu a posílíte téměř celé tělo. Tento cvik je zaměřený na ramena a paže, břišní svaly i bedra. Cvik opakujte alespoň 15x ve čtyřech sériích. Jděte na všechny čtyři tak, aby vaše rameno a kyčel drželi stejnou linku. Zatáhněte břicho a záda držte v rovné poloze. Střídavně zvedejte nejdříve pravou ruku a levou nohu, poté levou ruku a pravou nohu současně. Nezapomínejte pravidelně dýchat.

Cvik s názvem Nůžky posílí bederní svaly i hýždě. Lehněte si na záda a s každým výdechem zvedněte nohy lehce nad zem. Roztahujte a stahujte nohy tak, aby pohyb připomínal nůžky. Opakujte cvik alespoň 20x v opakování po čtyřech sériích.

Předklon v sedě je velmi náročný zvlášť pro začátečníky. Díky tomuto cviku si krásně protáhnete svaly, o kterých mnozí začátečníci ani netuší, že je v těle mají. Sedněte si do pravého úhlu, nohy mějte natažené. Snažte se držet rovná záda a s výdechem se předklánějte dopředu, pomáhejte si s nataženou rukou. Skvěle tím protáhnete vnitřní stranu stehen i záda.