Způsoby, jak se zbavit nevzhledných chloupků na obličeji

Fotografie: Depositphotos

Chloupky a malé fousky na obličeji trápí takřka každou dospělou ženu. Určitě víme, že se ale trápíte tímto nepatrným nedostatkem vaší krásy naprosto zbytečně. Známe několik tipů, se kterými jednoduše zatočíte s každým nežádoucím chloupkem na vaší pleti.

Za malé chloupky na obličeji může genetika

Každé ráno se probudíte a při líčení se všimnete dalšího drobného chloupku v oblasti tváře nebo kolem úst? Pak si buďte jistá, že za ně může nejspíš vrozený gen po předcích. Svou velkou roli můžou hrát také hladiny hormonů, které se obzvlášť u žen často mění. Mezi nejčastější místa nadměrného růstu nežádoucích chloupků patří:

  • nad očima a mezi obočím
  • nad horním rtem
  • kolem koutků úst
  • v oblasti uší

Prvním tipem, jak se zbavit nežádoucích chloupků na obličeji, je holící strojek. Ten jistě do této doby používáte na nohy, podpaží i další místa těla. Ať už používáte jednorázový holící strojek či ten elektrický, oba dva se hodí také na obličej. Holení je jeden z nejrychlejších způsobů, jakým se můžete chloupků zbavit, avšak v dalšímu růstu chloupkům tímto způsobem nezabráníte. Nezapomeňte si před holením pleť zjemnit či lehce namočit, abyste holením pleť nepodráždili.

Při holení však může dojít k nežádoucímu účinku zarostlých chloupků. Při růstu se mohou totiž objevit na povrchu kůže malé hrbolky podobné pupínkům po dobu pár dní, než chloupek o něco více povyroste. Takové nežádoucí účinky vám mohou být na obličeji velmi nepohodlné a těžko se zakrývají make-upem.

K odstranění chloupků na obličeji můžete použít také pinzetu. Pinzeta se používá zejména pro vytrhávání obočí a tím jeho tvarování, avšak můžete ji použít i pro vytrhnutí dalších nežádoucích chloupků. Pokud vám postupné vytrhávání chloupků působí velkou bolest, připravte si k vytrhávání také kostku ledu nebo nachlazený polštářek. Utlumíte tak bolest i následné zarudnutí pokožky. Díky vytrhnutí chloupku i s kořínkem vám hladká pleť vydrží o něco déle, než u klasického holení. Obvykle vydržíte bez chloupků tři až osm týdnů.

Kompromis mezi holením a pinzetou?

Tím nejlepším kompromisem mezi těmito dvěma možnostmi je epilace. Na rozdíl od depilace (holení) se epilace zaměří na komplexní vytrhnutí všech chloupků i s kořínky. Díky epilátorům se zbavíte chloupků o něco rychleji a bolest nebude tak zdlouhavá. S epilací vydrží vaše pleť hladká až čtyři týdny. Příjemným bonusem u epilace je také skutečnost, že další chloupky již dorůstají o něco měkčí a tenčí.

Voskové pásky jsou další způsob rychlého vytrhávání chloupků. Pomocí zahřátého vosku, který se vpije mezi chloupky a po zaschnutí ho obejme, si trhnutím vytrhnete celý chloupek i s kořínkem, čímž docílíte opět dlouhotrvajícího bezchybného vzhledu.

V obchodech najdete variantu voskových pásků i samotného vosku, který se nanáší dřevěnou špachtlí. Důraz při výběru dávejte také tomu, na jakou část těla je vosk určen. Pro nohy a oblast bikin se často vyrábí tvrdý vosk, pro obličejové partie poté vosk měkčí.

Laserové přístroje jsou velkým hitem

Chloupky můžete také odstraňovat pomocí laseru. Díky laserovému přístroji vydrží vaše pleť hebká až několik týdnů. Laserové paprsky pulzují a ničí tak nejen samotný chloupek, ale upálí také samotné ložisko chloupku pod kůží. Díky tomu, že chloupek není dále živený, sám po chvíli odpadne. Domácí laserové přístroje, které již nyní na trhu najdete v mnoha variantách, mají většinou vyšší pořizovací hodnotu. Rozhodně se ale taková investice vyplatí.