Sebevědomí po čtyřicítce nemusí být jen nesplněným přáním. Stačí se řídit jednoduchými doporučeními

Fotografie: Shutterstock

Melanie Trump je jednou z největších ikon, co se týče světa módy. Je vždy perfektně oblečení a doplňky má vychytané do posledního detailu. Je takovým měřítkem stylu a dobrého vkusu. Není to však jen její zásluha, stará se o ni celý tým stylistů, který je vedený Mordechai Elvau, který se o její vizáž stará již více než 10 let.

Jaké barvy nosit, abyste i ve 40 vypadala skvěle?

Tento profesionální stylista sám vytvořil příručku pro ženy starší 40 let, ve které uvádí rady, jak vypadat stylově i v tomto věku. Podle něj musíme vzít v úvahu nejen model samotného oděvu, ale hlavně barvu. Ne každá je totiž pro ženy tohoto věku vhodná. Doporučuje se vyhnout vínové barvě, protože přidává roky. Jasné tóny oranžové by také pro ženy po čtyřicítce měly být tabu.

Sám to komentoval slovy, že nošení zářivě oranžového oblečení přidá biologickému věku asi deset let. Tato barva totiž zdůrazňuje vrásky a kruhy pod očima. Špatná volba je podle něj také růžová nebo tmavě fialová.

Podvědomě máme tmavě fialovou zafixovanou jako barvu připomínající vadnutí. Pokud tedy budete nosit oblečení v této barvě, pokožka obličeje se bude zdát šedivá a nedokonalosti pleti budou patrnější.

Zapomeňte na trička s potisky nebo nápisy

Elvau vyzývá všechny ženy starší 40 let, aby se svých šatníků postupně vyhodily trička s potisky, kresbami a různými nápisy. Důležitá je volba obuvi a doplňků, a to v jakémkoliv věku. Co se týče bot, nejde jen o to, aby vám seděli a barevně nebo stylisticky ladily, ale také musíte myslet na zdraví nohou.

První věcí, které se podle Elvau musí ženy po čtyřicítce zbavit, jsou tenisky. Jsou sice univerzální a vhodné jak pro sportovní aktivity a oblečení, tak se dají sehnat i takové, které jsou elegantní.

Jsou lehké, což podle něj vytváří iluzi pohodlí. Podrážka nepřináší žádnou velkou úlevu. Pokud v teniskách budete chodit dlouho, mohou vás začít bolet paty a kolena.

Pokud jde o doplňky, které ženy mimochodem milují bez ohledu na věk, pamatujte, že méně je někdy více. Buďte stylové, vyjádřete svůj názor, ale některé věci by měli nosit jen teenageři

Například plastové velké náušnice v geometrických nebo peříčkových provedení by rozhodně neměly být v uších ženy, která chce podtrhnout své přednosti. Důležitý je také výběr kabelky, zde nejde jen o barvu, ale také o velikost. Na internetu najdete spoustu tipů, jak být i ve 40 letech šik.