Netradiční využití rakytníkového oleje v oblasti krásy. Dejte vašim vlasům druhou šanci vypadat krásně a zdravě

Fotografie: Freepik

Rakytník je často jednou z ingrediencí v různých vlasových maskách a šamponech. Značky přírodní kosmetiky vyrábějí celé výrobky přímo z rakytníku a některé dámy si i doma z této ingredience vytváří vlastní produkty, jako jsou masky. Podívejte se, proč naše vlasy mají tak rádi tyto žluté bobule a naučte se z nich vytěžit opravdové maximum.

Pozitivní účinky pro vaše vlasy

Bobule rakytníku obsahují celou zásobu vitamínů nezbytných pro růst a zdraví vlasů. Těmi jsou například A, B1, B2, E, K, kyselina listová, křemík, železo, hořčík nebo síra. Nejvýraznější vlastností rakytníkového oleje je jeho neuvěřitelně vysoký obsah Omega-7. Žádná jiná potravina nemá tolik, jako právě zmíněný rakytník.

Omega-7 je jako součást šamponů nutná spíše než kvůli vlasům, pro vaši pokožku. Tato kyselina udržuje normální hladinu pH, zvlhčuje pokožku a chrání ji před svěděním a odlupováním. Můžete se tak účinně zbavit lupů.

Fotografie: Freepik

Rakytník v kosmetických produktech

Pokud jste připraveni na proceduru, můžete si vyrobit domácí vlasové masky z čerstvých nebo zmrazených bobulí. Můžete přidat rakytníkový olej do svých oblíbených vlasových masek nebo ho použít samostatně. Také v obchodě najdete hotové produkty s rakytníkem, ale pozorně prostudujte obal, abyste zjistili, jestli je ho tam dostatek.

Pečující olej

Rakytníkový olej obnovuje i ty nejvíce poškozené a suché vlasy. Díky své schopnosti vyplňovat dutiny ve struktuře a obklopovat vlasy neviditelným filmem může rakytníkový olej nahradit tepelnou ochranu. Rakytníkový olej si můžete koupit v lékárně nebo v jakémkoli kosmetickém supermarketu.

Jak používat

Zahřejte požadované množství oleje ve vodní lázni, poté naneste na suché vlasy a vyčkejte po dobu 15-20 minut. Následně opláchněte olejovou masku vodou.

Maska z bobulí rakytníku

Pokud si chcete připravit ovocný nápoj z rakytníku, bobule určitě nevyhazujte, jakmile z nich dostanete šťávu. I ve vroucí vodě rakytník neztrácí své vlastnosti, proto z bobulí připravte bramborovou kaši a okamžitě aplikujte na vlhké vlasy.

Fotografie: Pixabay

Rakytníkový šampon a balzám na vlasy

Značky přírodní kosmetiky vyrábějí mnoho rakytníkových produktů. Oranžové lahve mnohdy neobsahují méně výhod než samotné bobule a jejich použití je mnohem pohodlnější. Pamatujte, že jakýkoli vlasový produkt funguje nejlépe, pokud je používán s kosmetikou ze stejné série.

Masky vyrobené z čerstvých bobulí rakytníku nebo čistých olejů jsou nevhodné pro vlasy barvené světlými odstíny. Faktem je, že oranžové bobule dodávají nažloutlý odstín, který je potom velmi obtížné vypláchnout. Je tedy lepší pro brunetky než blondýnky.