Signály, které oznamují konec společné lásky. Čím dříve si jich člověk všimne, tím lépe

Fotografie: Depositphotos

Máte pocit, že váš vztah už není takový, jaký býval? Podívejte se na několik známek, které naznačují, že vás váš partner už nemiluje.

Nemluví s vámi poslední dobou jako obvykle? Vymýšlí důvody, jak se vám vyhnout? Jeho odpovědi jsou jednoslovné a vypadá to, že už ho nezajímáte? Jedná se o stereotyp z dlouhého vztahu, který jen potřebuje oživit, nebo vás partner skutečně už nemiluje. I když to může být bolestivé, zkuste se podívat na chování, jež naznačuje, že věci nejsou takové, jak by měly být. Jedině tak můžete začít jednat, vztah přehodnotit a vyvodit patřičné důsledky.

Nedostatek komunikace

Možná váš partner není upovídaný typ, pokud s vámi však v poslední době komunikuje méně než dřív, měla byste zpozornět. Komunikace je základ vztahu a jestliže se jí partner vyhýbá, rychle ji ukončuje nebo odpovídá velice stroze, bez zájmu o vás, bude něco špatně. Může mít jen špatné období. Pokud jste se však pokusila o nápravu a on stále nekomunikuje, je možné, že jeho city k vám se změnily.

Už není tak pozorný, jak býval

Je jasné, že už vám nebude denně nosit kytky a klečet na kolenou, když už jste spolu nějakou tu chvíli. Ženská intuice však většinou neklame, když začnete mít pocit, že jeho něžnost i láskyplnost se zcela vytratily. Jestliže jste „miluji tě, chybíš mi, těším se na tebe“ už hodně dlouho neslyšela, pak jeho city možná opravdu ochladly. Jen pozor, mnoho mužů si na láskyplná slovíčka nepotrpí, přesto vás mohou bezmezně milovat. Uvidíte to však v jiných maličkostech.

Vymýšlí výmluvy, jak se vám vyhnout

Zpočátku s vámi chtěl být každou minutu a najednou potřebuje být s kamarády, jít si zasportovat a má spoustu práce. Je jasné, že když odezní zamilovaná fáze, přejdete do běžného vztahu, ve kterém by oba dva měli mít prostor na své zájmy a koníčky. Pokud se vás snaží vynechat i z akcí, na něž byste klidně mohla jít s ním, a vymýšlí si nesmyslná odůvodnění, pak se zdá, že s vámi jednoduše už trávit čas nechce.

Fotografie: Freepik

Přestal se o vás zajímat

Už se neptá na vaše pocity a názory. Neradí se s vámi o ničem a vypadá to, že mu je jedno, jak se cítíte. Když na něj zatlačíte, nejspíš vám odsekne, bude nevrlý a možná i vzteklý. Výčitky bude sypat na vaši hlavu a bude vám říkat, že věci přeháníte. Pokud si upřímně uvědomíte, že opravdu nejste přehnaně náročná a uzurpátorská, potom je na místě si přiznat, že jeho zájem o vás skutečně mizí.

Nerespektuje vás ani před známými

Nenechá si ujít příležitost, aby si na vás něco našel. Nestydí se o vás nepěkně mluvit i před přáteli. Zdůrazňuje vaše nedostatky, rád vás ztrapňuje nebo uvádí do rozpaků. Tak to pozor, tady to zavání toxickým vztahem. Pokud mu dělá radost vám ubližovat, vězte, že takový partner nejspíš nemá ani tušení, co to znamená někoho milovat. Od takového utečte hned a ani nad tím nepřemýšlejte.

Zdroj: StyleCraze