Věci, které ženy připravují o jejich ženskost. Probudit ji zvládne každá žena v jakémkoliv věku

Fotografie: Depositphotos

Rovnováha mužské a ženské energie je pro nás nezbytná, pokud chceme prožívat skutečně plnohodnotný život a užívat si všech věcí, které projevené ženství nabízí.

Ženy i muži mají v sobě obě energie, ženskou i mužskou. O tom, že žijeme ve světě mužské energie, která je typická zaměřením na výkon a dosahování cílů, asi není pochyb. My ženy však ve snaze v takovém světě uspět zapomínáme na naši ženskou část – ale ta by měla u žen převažovat. Dlouhodobé zanedbávání ženské energie, jíž vládne intuice, emoce, empatie, soucit, péče a kreativita, může vést k vyčerpání, vyhoření i zdravotním problémům.

Jste příliš společensky aktivní

Ač by se mohlo zdát, že ženy jsou ve společnosti a v neustálém hovoru jako ryba ve vodě, není to tak vždy. Pro ženy jsou rozhovory, v nichž se mohou podělit o své emoce, prospěšné a mohou jimi doplňovat svou energii. To už však neplatí v případech vztahů, které jsou čistě profesní a chybí v nich jakákoliv citová vazba. Společnost negativně naladěných a nepříjemných lidí, jimž se nemůžete vyhnout, vás připravuje o energii a budete se brzy cítit vyčerpaná.

Málo o sebe pečujete

Upřednostňujete jiné lidi nebo méně podstatné věci sama před sebou. Začnete-li se více věnovat svému tělu, kráse a zdraví, uvidíte, že vaše energie se začne zvyšovat. Získáte zpět ztracené sebevědomí a možná se vám podaří konečně přijmout samu sebe jako dokonalou bytost i s drobnými nedokonalostmi. Vaše okolí na vaši sebelásku zareaguje a stanete se více atraktivní i pro muže. Ne proto, že jste se namalovala, ale protože z vás vyzařuje přirozené sebevědomí.

Veškerou odpovědnost berete na sebe

Vše chcete dělat sama, protože to umíte nejlépe. Pak si stěžujete, že jste na vše sama. Nejspíš vás zklamal muž nebo vaše okolí. Rozhodla jste se vzít všechnu odpovědnost na svá bedra a nepřenášet ji na druhé. Pokaždé, když takto jednáte, ocitáte se v čistě mužské energii. A pokud to děláte často, vaši ženskou energii nenecháte vůbec proudit.

Přestože nejspíš budete psychicky i fyzicky odolná žena, dlouhodobě se vám tento postoj nevyplatí. Nejenže budete v očích mužů postrádat ženskost a budete pro ně méně atraktivní bez ohledu na to, jak vypadáte. Můžete si však také zadělat na problémy s ženskými orgány, které vždy naznačují, že rovnováha mezi ženskou a mužskou energií byla dlouhodobě narušená.

Děláte mužskou práci

Když si občas přibijete obrázek nebo zrenovujete komodu, protože vás to baví, je to v pořádku. Jestliže jste však neustále nucena dělat mužskou práci, a to hlavně pokud se jedná o zaměstnání, jen roztáčíte spirálu soupeřivého ducha a budete se vzdalovat své ženské energii a opět časem narazíte na vyčerpání. Budete chtít být lepší, bohatší, silnější. Ženská energie v sobě však takové prvky nemá. Tu provází harmonie, tvořivost a péče.

Fotografie: Freepik

Nedostatek koníčků a kreativity

Koníčky, u nichž se může rozvinout vaše kreativita, jsou výborným nástrojem, jak doplňovat ženskou energii. Může to být malování, háčkování, focení, cokoliv, co vás zaujme natolik, že se ocitnete v klidné harmonii vlastního nitra. Měly byste do každodenního života zapojit dělání věcí, které skutečně chcete dělat, nejen těch, které dělat musíte.

Zdroj: Twice