Mladá matka je skutečná hrdinka. Přestože nemá ruce, péči o tříletou dceru zvládá na jedničku

Fotografie: Depositphotos

Občas si každý na něco postěžujeme, když se nám nedaří a máme špatnou náladu. Zkuste se podívat na toto inspirativní video a přestanete se trápit nepodstatnými drobnostmi.

K belgické umělkyni nebyl osud zrovna přívětivý. Narodila se totiž bez rukou. S handicapem se však naučila velmi dobře žít a zvládá každodenní věci jako kterákoliv jiná matka v domácnosti. Jak si sama poradí s péčí o tříleté dítě, se můžete podívat dole ve videu. Je neuvěřitelné, co se lidé dokážou naučit, když jim nic jiného nezbývá.

Jak si máma poradila s běžnými činnostmi?

Video, které zveřejnila Sarah Talbi, maminka tříleté dcery, obletělo internet. A sklidilo tisíce pochvalných komentářů. Je na něm zachycena odpolední rutina, jak se Sarah stará o svoji malou dcerku. Chtěla tak dokázat všem, že i s velkým handicapem můžete zvládat běžný život a dát dítěti vše, co potřebuje. Její nohy jsou tak ohebné, že s nimi zvládá dělat úplně vše, až se tomu nechce věřit.

Video začíná, když se její dcerka vzbudí z poledního spánku. Vytáhnutí dítěte z postýlky, když ho nemůžete vzít rukama, je první výzva. Obě to už ale mají velmi dobře nacvičené. Maminka se nakloní nad postýlku, dcerka se jí chytne pevně kolem krku a maminka ji pak z postýlky vytáhne. Potom si chvíli povídají a odcházejí dolů na odpolední svačinku.

Umyje nádobí, utře malé pusu a odcházejí na procházku

Servíruje se ovocný jogurt v misce. Maminka drží lžíci mezi prsty u nohou a krmí dcerku, jako by nebylo nic jednoduššího. Když si pak za pomoci nohou odšroubuje uzávěr z plastové láhve s vodou a nalije ji do skleničky, říkáte si, že to snad ani není možné. V dalším záběru žena umývá nádobí. Sedí na vyšší židli a nohy má ve dřezu. Jednou nohou drží houbičku a v druhé má nádobí. Umyje ho houbičkou, opláchne pod vodou a uloží na odkapávač.

Fotografie: Freepik

Pak se vrací zpět k dceři. Nejdříve si oblékne svetr, dceři otírá pusu ubrouskem a sundává jí bryndák. Společně si povídají. Potom jí maminka naznačí, že se půjdou převléct, aby šly na procházku. Dcerka ji chytá za prázdný rukáv od svetru a obě odcházejí ze záběru. Krásné video znázorňující sílu vůle a odhodlání překonávat překážky, které nám někdy život klade, se setkalo s ohromným pochopením a obdivem.

Všichni maminku chválí, jak dobře péči o dcerku zvládá. Sarah si pak mohla přečíst pod videem třeba tento komentář: Taková úžasná matka, která se bez rukou stará o svou dceru. Vidím, že já opravdu nemám, na ​​co bych si stěžovala. Ani na karpální tunel v mých rukou. Tato máma je opravdové požehnání, Bůh žehnej vám a vaší dceři.“

Zdroj: Fumara