Drsný, ale pravdivý vzkaz dcery matce. Rodinné vztahy nejsou vždy idylické

Fotografie: Unsplash

Kohokoliv se zeptáte, vždy vám řekne, že děti by se do sporů dospělých tahat neměly. Zůstává tedy záhadou, proč to všichni stále dělají, když vědí, že to je špatně.

Jakmile máte dítě a partnerský vztah, nemusí vždy všechno fungovat tak, jak by mělo. Každému se stane, že dojde na nějaké neshody, to je zkrátka život. Je ovšem jen na daných lidech, jak se k situaci postaví. Tato žena to úplně nezvládla a její dcera jí to asi do konce života neodpustí. Tedy alespoň to tak zatím působí.

Nenávidím tě z celého srdce

Dnes je mi již 26 let a od všech těch událostí uplynulo celkem dost času, ale já se přes to prostě pořád nedokážu přenést. Vím, že si myslíš, že k tobě nejsem fér a přeháním to, ale ty jsi to taky přehnala. Pamatuji si to jako dnes, byla jsem šťastné dítě se dvěma milovanými rodiči. Jenomže vám to nevydrželo, to se prostě občas stane.

Fotografie: Unsplash

V mých 11 letech jste to ukončili, ale to jsem ještě nečekala, že jakmile táta skončí s tebou, donutíš ho skončit i se mnou. Do dneška na to období vzpomínám s bolestí v srdci. Nenáviděla jsi ho takovým způsobem, že bys udělala úplně cokoliv, aby mě neviděl. Snažila jsi se o něm mluvit špatně a nikdy jsi ho za mnou nepustila. Jenomže já nebyla hloupá a moc dobře jsem věděla, že jedovaté věty, jež vypouštíš z pusy, nejsou tak úplně pravdivé.

Začalo to ve mně pomalu růst

Už jako menší jsem pociťovala, jak moc mi táta chybí, a mohla jsi za to ty. Byla to tvoje chyba a já si to uvědomovala čím dál tím víc. S tím i rostla moje nechuť mít s tebou cokoliv společného. Nevím, jak jsi to udělala, ale nakonec jsi ho donutila z mého života odejít úplně. Jinak by mu hrozily problémy. To byl teda skutečný podraz. Asi si pamatuješ, že jsem k němu v 18 utekla, ale víš, co následovalo poté? Ano, šťastné shledání a dohánění ztraceného času.

Jenomže to se nepovedlo a už ani nikdy nepovede. Byl nemocný a ani ne rok od našeho opětovného začátku zemřel. Nevím, jestli jsi o jeho nemoci vůbec měla ponětí, každopádně jestli ano, tak tě nenávidím ještě víc. Upřímně doufám, že tvé poslední roky života byly plné výčitek a neštěstí, stejně jako ty moje. Nechci, abys byla s tím druhým chlapem, se kterým teď žiješ, šťastná.

Fotografie: Pexels

A vůbec, všechny ženy, jež oddělujete své děti od otců, proč to děláte? Pochopím to u tyranů, ale co si dokážete tím, že dítěti odepřete slušný a charakterní vzor? Můj táta byl poctivý muž a tohle si nezasloužil. Navždy si jeho vzpomínku uchovám v srdci, to ani moje matka nezmění. Na závěr bych ti chtěla říct jen to, že jsi mě zničila. Jako dceru, matku i manželku. Nechci děti, bojím se, že budu jako ty. A ze stejného důvodu ani nechci partnera. Odsoudila jsi mě k životu v samotě a smutku.

Zdroj: Cettinella