Nejhorší chyby ve vztazích, které nevyhnutelně vedou k rozchodu. Vyvarujte se jich

Fotografie: Freepik

Mezilidské vztahy jsou velmi složité. To platí obzvláště o vztahu partnerském. Během něj se často dopouštíme chyb, které mají vždy stejný následek. Rozchod.

Fascinující skutečností je zjištění, že těchto chyb se dopouští téměř každý z nás, a to dokonce i opakovaně. Partnerský vztah se totiž skoro pokaždé vyvíjí stejně. Na začátku je spousta zábavy, vzrušení a objevování jeden druhého. To ale postupem času vyprchá a přijde na řadu stereotyp, ve kterém je potřeba umět chodit. Pokud to nezvládneme, vztah velmi často skončí. Zásadních chyb se ale mnohdy dopouštíme již na samém počátku. 

Příliš rychlé zamilování stejně rychle zmizí 

Jakmile poznáme někoho nové, obzvláště pokud je to po delší době samoty, máme tendenci tomuto citu zcela propadnout. Často se tedy uchylujeme k tvrzení, že on je tím pravým partnerem, již po první schůzce. Problém nastává ve chvíli, kdy váš partner toto nadšení nesdílí. Mnohem lepší tedy je do nového vztahu vstupovat s chladnou hlavou a ujistit se, že máme se vztahem stejné úmysly, jako náš protějšek. 

Fotografie: Pexels

V opojení nových pocitů se velmi často uchýlíme i k tomu, že moc brzy dáme najevo naše city. To může toho druhého zaskočit a od dalšího pokračování vztahu s námi dokonce odradit. Není větší zabiják vztahu, než příliš brzy vyslovená věta: Miluji Tě. Je to jeden ze způsobů, jakým na svůj protějšek vyvíjíme příliš velký tlak, který mu nemusí být příjemný. To platí i o neustálém telefonování, psaní zpráv nebo vyptávání, kdy bude další schůzka. 

Nic se nesmí uspěchat, vše má svůj čas

Často máme také tendenci přehlížet věci, které nám vadí. Mnohem více se tohoto jednání dopouštíme v případě, že jsme byli delší dobu sami. Říkáme si, že se s nepříjemným zlozvykem našeho partnera naučíme žít, pravda to ale není. Pokud nám něco výrazně vadí již na začátku vztahu, časem to nezmizí. Naopak, bude se to prohlubovat a naše averze vůči chování partnera se změní v nenávist. 

Fotografie: Pexels

Problémem také je to, že vztah posuneme na další úroveň moc brzy. Konkrétně tedy jde o to, že s partnerem moc brzy skončíme v jedné posteli. Dnešní doba je velmi uspěchaná a hektická a mnohdy tohoto cíle dosáhneme již po první schůzce. Takový vztah je již předem předurčen k tomu, že nebude mít dlouhé trvání. Dobrým řešením není ani předstírat, že máme stejné zájmy jako partner. Od začátku vztahu bychom k sobě měli být upřímní.

Zdroj: Redakce