Lev bývá často označován za nejnenáviděnější znamení zvěrokruhu. Málokdo však ví, proč tomu tak je

Fotografie: Pixabay

Toto znamení má nedostatky, které mohou být neslučitelné s osobností některých jiných znamení. Je nenáviděno pro svůj silný charakter a negativní vlastnosti, které mu ztěžují život.

Lev je ohnivé znamení, které u ostatních někdy vzbuzuje opovržení, a dokonce i nenávist, a to především kvůli své protivné povaze. Jeho osobnost může mnoho lidí odradit kvůli jeho nesnesitelným nedostatkům. Lev je nejnenáviděnějším znamením zvěrokruhu, a to z mnoha důvodů, které způsobují potíže ve vztazích.

Proč má Lev špatnou pověst

Přestože mají Lvi neocenitelné vlastnosti, které je činí jedinečnými, je to znamení, které zdaleka není všeobecně oblíbené. A co hůř, často se o něm říká, že je nejnenáviděnějším znamením zvěrokruhu. Má rysy, které mohou v některých lidech vzbuzovat nenávist. Jeho postoj je někdy předmětem nepochopení, ale může také vyvolat prudké konflikty, aniž by si toho byl Lev vědom. Toto ohnivé znamení by mělo na těchto vlastnostech pracovat, aby dosáhlo harmonie, o kterou usiluje.

Fotografie: Freepik

Toto ohnivé znamení je panovačné

Lví tvrdohlavost je nutí myslet si, že jejich způsob myšlení je vždy ten správný. Toto ohnivé znamení má proto tendenci věřit, že jeho nápady a způsob jejich realizace jsou nejlepší. Lvi jsou nepružní, nechtějí se měnit a zvažovat jiné perspektivy. Z tohoto důvodu mohou být autoritářští a ovládat ostatní. Protože má Lev silný smysl pro vedení, může být tyranským nadřízeným. Má tendenci kontrolovat každý detail a má problém se uvolnit.

Rád září a přitahuje pozornost

Lev je králem džungle a vždy se tak chová. Dává si pozor na ty, kteří by mu chtěli šlapat na paty. Možná si toho všimnete v jeho stylu oblékání nebo postoji, který ho vyjadřuje. Navzdory svému charismatu potřebuje, aby k němu ostatní tíhli, protože má velkou potřebu uznání. To může jeho okolí rozčilovat. Zahledění do sebe může vést k nedostatku empatie a bezbřehému individualismu.

Umí být tvrdohlavý

Odvaha pro toho, kdo chce změnit názor tohoto tvrdohlavého tvora. Toto odhodlání mít za všech okolností pravdu může být nepříjemné, a to zejména tehdy, když neví, o čem mluví. Jeho posedlost je mít pravdu, i když ostatní, kteří jsou znalejší než on, vysloví svůj názor. Může osobně napadnout svého partnera, aby ho zdiskreditoval a přesvědčil dav. Bude mít také tendenci získávat afekt, aby přiměl ostatní, aby se přidali do jeho řad. Nerad žádá o pomoc, když se ztratí, protože nerad přiznává, že nebyl kompetentní.

Fotografie: Pexels

Často bývá arogantní

Komplex nadřazenosti je zřejmý, jakmile ho dobře poznáte. Když dosáhne nějakého cíle, chlubí se tím a říká, jak je dobrý a talentovaný. To je obzvláště nepříjemné při práci v týmu a mnozí nesnesou aroganci Lva, kterou zmírňuje jeho společenskost a vytrvalost. Toto znamení může do jisté míry svou arogancí znevažovat ostatní. Pokud se budete snažit poukazovat na jeho chyby, může se rozzuřit!

Lev žárlí a závidí

Rád přitahuje světlo a nemůže se o něj dělit s nikým jiným. Pokud si někdo všimne svého talentu nebo jiné pozitivní vlastnosti, je sžírán žárlivostí. Vyzkouší cokoli, aby svého soupeře sesadil z trůnu, a stane se jím skutečně posedlý. Pokud to udělá, je to druhá strana mince jejich vlastností: jejich pýcha a vůdčí postavení. Závist je sice jednou z jeho nejnenáviděnějších chyb, ale zároveň ji doprovází nepojmenovaná žárlivost. Ten, kdo se na svého partnera dívá, se musí připravit na důrazné pokárání.

Fotografie: Freepik

Lvi jsou sobečtí

Jedno je jisté: altruismus rozhodně není jejich silná vlastnost. Nikdy nebudou dělat nic, co by nesloužilo jejich zájmům. Jejich dary a laskavé skutky poslouží egu. Mohou být bezohlední, když chtějí nejdříve dosáhnout svých snů, a zanedbávat potřeby druhých.

Všimněte si však, že Lev má mnohem více předností než chyb, a je třeba přiznat, že nikdo není dokonalý. Astrologie je navíc považována za pseudovědu, která není určena k popisu na základě racionálních parametrů. Tato disciplína je pouze souborem přesvědčení, které může každý svobodně schválit nebo vyvrátit. Rozhodně to neznamená, že Lvi jsou špatní.

Zdroj: YourTango