Výhody, které přináší manželství a pravděpodobně jste o nich nevěděli

Fotografie: Pixabay

Existuje v manželství něco, co ještě nikdo nezná? Člověk, který v manželství nevěří, nebo je dlouhodobě v tomto stavu nešťastný, asi nebude mít pro další případnou svatbu pádný důvod. Děti můžete mít i bez manželství, spousta párů dnes žije na hromádce a svatbu k životu nepotřebují. Ti, kteří se oženit nebo vdát chtějí, ale možná neznají všechny výhody, které se jim mohou naskytnout.

Manželství snižuje riziko infarktu

Váš partner v noci chrápe? Určitě to většina z žen nesnáší. Nové studie ukazují, že manželství snižuje riziko infarktu. Důvodem je to, že se člověk stane šťastnějším a sníží se úroveň stresu. Hlavně proto, že může mluvit se svou polovičkou, nebude muset čelit sám všem každodenním problémům a vždy bude někdo poblíž, kdo ho bude podporovat.

Fotografie: Freepik

Člověk se v manželství také chová bezpečněji a je více odpovědný. Studie zjistila, že po svatbě se lidí věnují bezpečným činnostem a také se vyhýbají nezdravému životnímu stylu. Raději jsou šťastní a v bezpečí, protože kolem sebe mají lidí, kteří je potřebují a spoléhají na ně.

Je také méně pravděpodobné, že dostanete mrtvici. Manželé mají o 64 % nižší riziko mozkové mrtvice. Taková čísla jsou úžasná, a důvody jsou stejné jako v případě infarktu.

Manželé se lépe rehabilitují po operaci

Po operaci může být člověk v manželství rychleji uzdravený. Jeho emocionální zotavení může hodně pomoci. Pokud jsou lidé v manželství šťastni, je u nich několikrát vyšší pravděpodobnost, že se dožijí dalších alespoň patnácti let. Ochota žít lepší život s milovanou osobou zlepší celkové zdraví.

Když je člověk dlouho sám, může upadnout do depresí, nebude mít ze života radost a nebude mít ani důvod, proč dál žít. V manželství ale máte nižší šanci na duševní onemocnění, protože budete vědět, že máte vedle sebe člověka, kterého milujete, a on má rád vás. Láska bude stačit k tomu, aby byl pár šťastný.

Manželství podporuje také dobrý spánek, ale samozřejmě v něm musí být pokora, láska, empatie. Trocha pomazlení před spaním ho dokáže zlepšit, můžete najít útěchu i jen v tom, že před spaním držíte partnera nebo partnerku za ruku. Jestli jsou lidé v manželství šťastni, je větší pravděpodobnost, že budou mít dobrý spánek.

Vdaní a ženatí lidé budou mít také větší šanci mít dlouhý život a je příjemné, když víte, že svého partnera milujete a chcete s ním trávit čas. Štěstí je jedním z důvodů, proč chce člověk žít. Svobodní lidé téměř vždy umírají mladší než jejich přátelé, kteří jsou v manželství.