Finta dlouhotrvajícího účinku parfému: Pulzní body vytvářejí více tepla, které šíří vůni

Fotografie: Depositphotos

Prodloužit účinek vůně vašeho parfému je jednoduché. Podívejte se na triky, které zajistí, že váš parfém bude vonět od rána až do večera.

Parfémy jsou často považovány za konečný dotek dobře upraveného outfitu, který dodává neviditelnou, ale silnou auru sebevědomí a šarmu. I ty nejkvalitnější vůně však někdy mohou vyprchat dříve, než si to budete přát. Dobrou zprávou je, že existuje několik jednoduchých strategií, které můžete použít, aby váš parfém vydržel vonět co nejdéle.

Vyberte si správnou koncentraci vůně

Koncentrace vůně hraje významnou roli v její životnosti. Parfémy s vyšší koncentrací mají větší výdrž, protože obsahují vyšší procento esenciálních olejů. Při nákupu nové vůně hledejte tedy parfém (P) nebo Eau de parfum (EdP), protože ty mají vyšší koncentraci olejů a vydrží déle než toaletní nebo kolínská voda. Pochopitelně však stojí i více. Tyto triky rozhodně můžete vyzkoušet i s méně koncentrovanými vůněmi.

Aplikujte parfém na pulzní body

Chcete-li maximalizovat životnost svého parfému, aplikujte ho na tepové body těla. To jsou oblasti, kde jsou vaše krevní cévy nejblíže pokožce a vytvářejí více tepla, které pomáhá šířit vůni. Některé běžné pulzní body zahrnují zápěstí, oblast za ušima, spodní část hrdla a vnitřní strany loktů a kolen. Také vězte, že parfém se udrží déle na oblečení než na pokožce, proto můžete trochu aplikovat i na látku kolem dekoltu.

Před aplikací pokožku navlhčete

Parfém má tendenci vydržet déle na dobře navlhčené a hydratované pokožce. Před nanesením parfému tak nejprve aplikujte na pokožku hydratační krém bez parfemace nebo s odpovídající vůní. Oleje v hydratačním krému vytvoří bariéru, která pomáhá uzamykat vůni a zabraňuje jejímu příliš rychlému odpařování.

žena nanáší parfém
Fotografie: Freepik

Vrstvěte vůně na sebe

Vrstvení je účinná technika, jak prodloužit životnost parfému. Začněte tím, že použijete sprchový gel nebo tělové mléko s odpovídající vůní a poté tělové mléko nebo krém. Nakonec naneste samotný parfém. Tento proces pomáhá vytvořit silnější základ pro vůni, díky čemuž vydrží vonět po celý den. Odolejte pokušení třít si zápěstí po nanesení parfému. Je to obvyklý nešvar, ale tímto třením můžete rozbít molekuly vůně, která se pak rychleji rozptýlí.

Skladujte svůj parfém správně

Abyste zajistily, že váš parfém zůstane stále silný, skladujte ho na chladném a tmavém místě, mimo přímé sluneční světlo nebo zdroje tepla. Vystavení světlu a teplu může způsobit rozpad vůně a ztrátu intenzity. Navíc je nejlepší uchovávat parfém v původním obalu, aby byl chráněn před vlivy prostředí. I když výše uvedené tipy pomohou prodloužit vůni vašeho parfému, nevydrží neomezeně. Proto mějte v kabelce menší lahvičku, abyste ji mohly v případě potřeby použít.

Zdroj: Haber