Výběr parfému podle znamení zvěrokruhu. Pomohou čtyři živly

Fotografie: Pixabay

Květinové, dřevité, ovocné, kořeněné… Parfémů dnes existuje nepřeberné množství, a to je dobře. Správně vybraná vůně nám může pomoci cítit se sebevědoměji a zdůraznit naše silné stránky. Jakou vůni byste měli zvolit na základě vašeho znamení zvěrokruhu? To odhalí čtyři živly.

Každé znamení je připisováno jednomu z nich:

  • Oheň (Beran, Lev, Střelec)
  • Země (Býk, Panna, Kozoroh)
  • Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnář)
  • Voda (Rak, Štír, Ryby)

Podle astrologického znamení, ve kterém jste narození, by vás měly určité vůně přitahovat více než jiné, a to nejen na sobě samých, ale i na lidech okolo vás. Zkuste se tedy při výběru parfému inspirovat následujícími tipy.

Ohnivá a zemská znamení

Pro ohnivé živly je charakteristická obrovská energie a vášeň. Jsou to velmi kreativní lidé a dokáží ve všem projevit velké nadšení. Někdy bývají soutěživí a netrpěliví. I proto by jedinci narození v ohnivých znameních měli volit kořeněné, orientální vůně, které budou skvěle odrážet jejich vášnivou povahu. Taktéž se pro ně hodí parfémy dřevité s tóny bylin.

Zemská znamení bývají pragmatická a realistická. Takoví lidé se mohou pyšnit velkou vytrvalostí a neoblomností, ale také tvrdohlavostí. Obecně platí, že se na ně vždy můžete spolehnout.

Výborně se pro ně hodí tzv. vůně chypré. Takové parfémy jsou výrazné a ostré s vůní mechu, vetiveru, bergamotu a pačuli. Kompozici pak většinou doplňují jemné květinové nebo ovocné tóny.

Vzdušná a vodní znamení

Vzduch je symbolem komunikace, všestrannosti a sociálního kontaktu. Lidé narození ve vzdušném znamení bývají společenští, hovorní a inteligentní, ale na druhou stranu i nestálí a nerozhodní. Vhodné pro ně jsou citrusové a fougèrové vůně. V takových se snoubí sladké tóny levandule, dubový mech a kumarin. Často je doplňují citrusové či bylinkové tóny.

Voda symbolizuje emoce, sny a intuici. Osoby narozené ve vodním znamení bývají tajemné a okouzlující. Mezi jejich stinné stránky však patří přecitlivělost a náladovost.

Nejlepší volbou pro ně budou svěží květinové vůně, které podtrhnou jejich jemnost a citlivou povahu. Skvěle se pro ně ale hodí i vodní vůně, jejichž hlavní složkou bývá lotos, mořská sůl nebo lekníny.