Naučte se odhalit praktiky manipulátora, dokud je čas. Dopady vztahu s takovým člověkem mohou být zničující

Fotografie: Freepik

Pokud jste se někdy setkali s manipulátorem, určitě budete souhlasit s tím, že když jste se ho zbavili, okamžitě se vám ulevilo.

Zdravý vztah by měl být o tom, že to, co dáváte, od ostatních i přijímáte. Někdy však můžete mít pocit, že něco není úplně v pořádku. Může se vám zdát, že se pro milovanou osobu obětujete až příliš, ale nic za to od ní nedostanete. Možná jste se dostali do vztahu s osobou, která se s vámi snaží manipulovat, aby dosáhli jejich vytouženého cíle. Jak tedy poznat, že s vámi člověk manipuluje?

Vždy přehání

Přehánění je jeden z nejčastějších triků, které všichni manipulátoři používají. Tito lidé totiž velice rádi zveličují všechny věci, které se jim staly. Myslí si totiž, že tím vzbudí u ostatních lidí zájem. A ono se jim to dost často daří a přitáhnou ostatní na druhou stranu. Chcete-li tomuto chování zabránit, nevěnujte těmto lidem žádnou pozornost.

Fotografie: Pixabay

Všechny obviňují

Své chování většinou vysvětlují tím, že za to vlastně můžou ostatní lidi. Všichni jsou vinny, jen oni. To, jakou budou mít náladu, většinou záleží na jejich rodině, blízkých, lidech v obchodě nebo ostatních. Když je například propustí z práce, vždy za to může někdo jiný, oni určitě ne. Jedno je ale jisté, na vině nikdy není manipulátor.

Neplní své sliby

Tento člověk opakovaně dává různé sliby, ale nikdy se nestane, že by je dodržel. Vždy se vymluví na to, že se změnila situace a že na to třeba zapomněl a nebo že to nebylo důležité. Když se ale přijde na to, že zase něco nesplnili, začnou slibovat, že se změní, ale nikdy se tak nestane. Tyto situace se budou neustále opakovat.

Fotografie: Freepik

Pokud se dostanete do kontaktu s takovou osobou, je třeba utéct dokud je čas. Z manipulativního vztahu se totiž velice špatně odchází, protože si do poslední chvilky myslíte, že ta chyba je právě ve vás. Proto si dejte pozor na to, s kým se stýkáte.

Zdroj: Styl Interia