Odbornice odhalila, jak se v zimě účinně bránit vzniku vrásek

Fotografie: Freepik

Všichni víme, že vrásky vznikají tím více, čím je člověk starší. Avšak bohužel se nejedná o jediný faktor, který zapříčiňuje vznik vrásek. Například v zimě ztrácí pokožka svou vlhkost. Jak je suchá, mohou se na ní objevovat vrásky a záhyby. Jestliže se jedná o stav, který vzniká s věkem, bohužel se jim nemůžeme vyhýbat donekonečna. Jejich vznik lze ale zmírnit a oddálit.

Jak vznikají vrásky?

Když pokožka ztrácí maz, vlhkost a pružnost – což se děje s rostoucím věkem nebo také zimním chladným počasím – může být pokožka méně elastická. A vrásky se objevují snadněji. Ke vzniku vrásek vedou další faktory, například:

  • nezdravý životní styl,
  • nedostatek odpočinku a spánku,
  • dehydratace,
  • kouření,
  • genetické vlastnosti,
  • znečištění životního prostředí,
  • vystavení UV záření,
  • podvýživa.

Jak oddálit vznik vrásek?

Voda a maz jsou důležité látky pro udržení pevné a hladké pokožky. A v zimě pokožka často trpí suchem. Proto začíná vypadat starší a častěji se objevují malé vrásky, které nám přidávají věk. No a nyní už přistupujeme k tomu, co bychom měli dělat, abychom se zbavili jemných vrásek a prohlubní a udrželi svou pokožku tuto zimu ve zdraví.

Opalovací krém

Zatímco v létě na opalovací krém všichni myslíme, na jeho použití v zimě zapomínáme. Hydratace pokožky je velice důležitá a opalovací krém pokožku nejen hydratuje, ale také chrání před UV zářením, které je jedním z nejčastějších faktorů, kvůli kterým vrásky vznikají. Používejte ochranný faktor 30. Ve své péči o pleť myslete vždy v první řadě na hydrataci.

Dostatečný pitný režim

Dehydratace může mít vážné následky nejen pro pokožku, ale pro celé tělo. Proto se ujistěte, že pijete dostatek vody po celý den. Také byste měli přestat kouřit. Kouření kromě vzniku vrásek zvyšuje také riziko vzniku rakoviny.

Dostatek odpočinku

Udržujte rovnováhu mezi fyzickou aktivitou a odpočinkem. Zahrňte do své stravy potraviny bohaté na antioxidanty, vlákninu a další živiny. Chráníte tak pokožku před předčasným stárnutím. Navíc zůstanete více aktivní a zdraví.

Vyzkoušejte domácí produkty péče o pleť, jako je med, kurkuma a kokosový olej, které vám mohou poskytnout mnoho výhod. Masky a peelingy si můžete připravit doma a vybrat si ingredience podle svého vkusu. Je jich mnoho a nejsou drahé.