Nejúčinnější cviky, které zformují problémové partie. Zbavte se přebytečných tuků již během prvního měsíce

Fotografie: Freepik

Boky a zadeček jsou věčné téma žen a dívek, jak jen na ně, aby byly štíhlejší a pevnější? Samozřejmostí je zdravá strava, pravidelný pohyb a spánek, nesmí se zapomenout ani na vhodný pitný režim. Navrch je nutné přidat 6 cviků, které účinně zeštíhlují pas a zpevňují problematické partie. Už po pár týdnech uvidíte, jak se vaše postava mění před očima. Stačí se do cvičení pustit.

„Kolo“

Tento cvik je základním pro posílení přímých i bočních břišních svalů. Spočívá v simulaci jízdy na kole vleže s dlaněmi za zády a lokty do stran. Výchozí pozice je s koleny ohnutými do úhlu 90° a rameny zvednutými od podlahy. Vždy se dotýkejte pravým loktem levého kolena a opačně v pravidelném rytmu s natahováním druhé nohy od sebe. Vhodné je opakovat 20-25x po 2 sériích.

Fotografie: Getty Images

Zvedání nohy vleže

Dalším cvikem se zapojují šikmé břišní a hýžďové svaly. Lehněte si na pevnou podložku na bok, opřete se o dolní loket, druhou ruku dejte v bok. Při nádechu zvedněte svrchní nohu 30-40 cm vysoko, při výdechu pomalu přitahujte dolní nohu k té horní a ve společné pozici chvilku vydržte. Opakujte na každou stranu 15-20x po jedné sérii na každou stranu.

Ohýbání s míčem nebo ručníkem

Pro tento cvik si připravte gymnastický míč nebo ručník. Klekněte si na kolena a zvedněte ruce, ve kterých držíte míč nebo natažený ručník, do výšky. Při výdechu se nakloňte na jednu stranu a udržujte rovnováhu, boky a pánev udržujte v pevné pozici. Při nádechu se vraťte zpět. Opakujte 15-20x po 2 sériích.

Fotografie: Getty Images

„Trojúhelník“

Tento cvik vychází z jógové pozice asana a napomáhá také ke zvýšení rovnováhy a koordinace. Postavte se na pevnou podložku a roznožte na trojí šířku ramen, prsty pravé nohy stočte do pozice, kam až můžete, levé prsty naopak o 45°dovnitř. Ruce roztáhněte do stran, dlaně stočte dolů. Paže jsou podél těla. S výdechem se uklánějte k noze, která je vytočená špičkou do strany s páteří napřímenou. Rukou se dotkněte dolní končetiny na holeni a pohled směřujte za paží ke stropu. Vzniknout by měl trojúhelník, držte 30 vteřin a opakujte na druhou stranu.

Hula hoop

Na boky je dobrý pohyb s obručí, masážní efekt navíc napomůže prokrvení a odstraní celulitidu. Při kroužení se zapojují všechny břišní, zádové, stehenní a hýžďové svaly. Opakujte 2-3 série po 5 minutách.

Prkno do strany

Obměna klasického cviku se provádí vleže na jednu stranu s nataženýma nohama a lokty pod rameny. Zapřete se o předloktí, zvedněte stehna a pánev z podlahy a rovnoměrně rozložte váhu na nohu a paži. Tělo je v jedné přímce. Vydržte 30-40 vteřin, opakujte na druhou stranu. Pro zvýšení výkonnosti můžete také provádět pružné pohyby při výdrži nahoru a dolů. Opakujte 2x na každou stranu.