Jednoduché návyky, které prodlužují život a zaberou vám jen 10 minut denně

Fotografie: Freepik

Každý z nás chce být na tomto světě, co nejdéle. Málokdo se chce však pro tuto skutečnost moc namáhat. Existuje však několik jednoduchých návyků.

Věděli jste, že existuje několik málo návyků, které mohou prodloužit váš život? Stačí obětovat denně pár minut a váš život se tak prodlouží. Pokud tedy chcete, aby vaše kondice byla dobrá i po devadesátce a vy jste ideálně oslavili i sté narozeniny, zkuste si tyto návyky osvojit. Pak vás bude čekat dlouhý život.

Káva není nebezpečná

Mysleli jste si, že káva škodí vašemu zdraví? Pak vám tuto myšlenku musíme vyvrátit. Právě naopak, káva je nezbytná pro vaše zdraví. Káva pomáhá udržovat váhu snižuje riziko cukrovky a dokonce i některých druhů rakoviny. Navíc chrání srdce a cévy před poškozením. Vypít můžete tři šálky denně. Vhodné je také cvičit kardio. Stačí cvičit dvě hodiny týdně. Přitom do kardia můžete zahrnout procházku, cestu do práce nebo chůzi do schodů.

Fotografie: Unsplash

Snad nejjednodušší a nejužitečnější věcí, kterou pro sebe můžete udělat je naučit se meditovat. Stačí jen pět minut denně, aby se snížila úroveň vašeho stresu. Velmi důležité je také, abyste pili dostatečné množství tekutin. Nedostatek vody nepříznivě ovlivňuje fungování zažívacího traktu, stav pokožky a vlasů i krevní oběh. Kromě toho, že děláte kardio, je důležité trávit čas na čerstvém vzduchu. Stabilizuje se vám tlak a zlepší psychika.

Dělejte silový trénink a tancujte

Starší lidé, kteří cvičí dvakrát denně, snižují riziko úmrtí o 46 %. Délka tréninku navíc nemusí překročit několik minut denně. Nezapomeňte tedy ke kardiu přidat i silový tréninky. Ideální je také tanec. Je to způsob, jak si udržet nejen fyzické, ale také kognitivní schopnosti. Tanec může pomoci zlepšit zdraví mozku, zkuste tedy kromě sportu docházet i na hodiny tance nebo si zatančit doma.

Fotografie: Freepik

Velmi důležitá je samozřejmě také strava. To znamená nedržet extrémní diety a naopak nejíst nezdravé potraviny plné tuků nebo sacharidů. V neposlední řadě je důležitou součástí také pitní čaje. Ten je totiž bohatý na antioxidanty, které bojují proti zánětům v těle. A na závěr to nepříjemnější. Důležitý je sex, který uvolňuje endorfiny a další hormony.

Zdroj: Goodhouse