Skořicový odvar zatočí se studem za šedivé vlasy. Skvělá alternativa ke komerční kosmetice

Fotografie: Alabama Extension / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Barvení šedivých vlasů barvami z drogerie může být pro jejich strukturu škodlivé. Proto se vyplatí zajímat se o přírodní skořicovou barvu, kterou si můžete vyrobit sami doma.

Běžné barvy jsou pro vlasy velmi škodlivé. Vlasy se po nich zpočátku zdají být hebké a lesklé, ale s každým dalším barvením jsou v horším a horším stavu. Je to způsobeno silnými chemickými látkami, které se dostávají do vlasů a způsobují jejich poškození. Z tohoto důvodu stojí za to vyzkoušet přírodní metody barvení vlasů. Přírodní barvu na šedivé vlasy najdete ve své kuchyni. Skořice jim dodá nový svěží vzhled. Získáte efekt přirozeně hnědého účesu s přidanými červenými odlesky. Skořice rovněž dodá vlasům lesk a sílu, říká doktorka Sara Perkins.

Skořicový odvar: jak ho připravit?

Mnoho lidí se potýká s problémem šedivých vlasů a hledá způsoby, jak je přirozeně a šetrně zakrýt. Pokud upřednostňujete domácí přípravky před chemickými barvami, máme pro vás skvělou volbu – masku na barvení šedivých vlasů ze skořice. Toto koření je známé svými blahodárnými vlastnostmi a může vám pomoci dosáhnout žádaného efektu bez agresivních chemikálií.

Skořice a olivový olej

Směs skořice a olivového oleje dodá šedivým vlasům krásnou a svěží barvu. Barva udrží strukturu vlasů neporušenou, navíc olej vlasy hydratuje a činí je hladkými. Chcete-li je nabarvit skořicí a olivovým olejem, připravte si obě složky v poměru 4 polévkové lžíce koření na čtvrt šálku olivového oleje.

Směs rovnoměrně naneste na šedivé vlasy. Nechte ji působit alespoň dvě hodiny. Pro lepší výsledky lze na hlavu nasadit fóliovou čepici. Po uplynutí dané doby vlasy umyjte šamponem a vysušte je.

péče o vlasy
Fotografie: Freepik

Skořice a med

Dalším způsobem, jak zakrýt šediny skořicí, je smíchat koření s medem, olejem a vodou. Směs se připravuje smácháním 2 lžic olivového oleje, 4 lžic medu a 3 lžic skořice. Skořicovou směs rovnoměrně naneste na šedivé vlasy a nechte ji asi čtyři hodiny působit pod fóliovou čepicí. Po uplynutí této doby vlasy umyjte šamponem. Po této kúře budou mít vlasy nejen krásnou barvu, ale také lesklý vzhled, a to díky výživě dodané medem a olivovým olejem.

Zdroj: Healthline