Objevily se vám první šediny? Nepropadejte panice, příroda pomůže tento problém efektivně vyřešit

Fotografie: Freepik

Noční můra všech žen. První stříbrný vlas ve vašich kadeřích. Dříve byly šediny považovány za známku stárnutí, dnes je tomu ale jinak.

Stříbrná nebo šedivá barva vlasů je v posledních letech velmi žádaná a ženy i muži se snaží natónovat své vlasy do této dnes již oblíbené barvy. Šedivění je způsobeno sníženou produkcí pigmentu melaninu, kterému vděčíme za intenzitu barvy našich vlasů a ochlupení. S přibývajícím věkem tělo přestává tvořit potřebné množství tohoto pigmentu a to se projevuje prvními šedinami. Příčinou ale nemusí být jen věk. Šediny se objevují i u vzácných genetických mutací, nebo při nadměrné psychické zátěži.

Fotografie: Freepik

Pryč s chemií, nechte to na přírodě

Pokud se pustíte do přírodního odstraňování šedin, budete potřebovat určitou dávku trpělivosti. Výsledky nejsou viditelné okamžitě, ale stojí za to vytrvat, už jen kvůli tomu, že do těla nedostáváte zbytečnou chemii. Zkuste třeba oplachy z dubové kůry, které byly hojně využívány i v minulosti – ne však kvůli barvě, ale pro své ozdravné účinky.

Dubová kůra obsahuje například kyselinu gallovou, která chrání pokožku a vlasy před škodlivými oxidačními procesy. Jaksi oplach připravíte? Zalijte tři lžíce dubové kůry sklenicí vroucí vody. Vlasy odvarem přelijte při posledním oplachování šampónu. Aplikujte alespoň dvakrát měsíčně.

Fotografie: Freepik

Ořechy jen na zobání? Vaše vlasy vám za ně poděkují

Loupali jste někdy ořechy? Pokud jste to nedělali v rukavicích, pak víte, jak silně dokáží obarvit vše, co jim přijde do cesty. Ořechový odvar vám vlasy ztmaví až o dva odstíny při pravidelném a dlouhodobém používání. Technicky vzato nejde o odvar z ořechů, ale z jejich zelených slupek a listů ořešáku. Hrst slupek a hrst listů vařte půlhodiny v litru vody. Po zchladnutí na příjemnou teplotu můžete použít na poslední opláchnutí po umytí vlasů.

Funguje i prevence

Na tu je nejlepší například olej z amly, které se pro vzhled jejích plodů přezdívá indický angrešt. Má blahodárné účinky na zažívání, snižuje horečku, posiluje činnost srdce a regeneruje vlasové folikuly. Na šediny působí preventivně. Můžete použít buď ve formě oleje, nebo v prášku, ze kterého získáte perfektní masku. Z nabídky olejů přijde vhod i ten ricinový, který má silně barvící účinky.