Tajemství krásného vzhledu žen v každém věku. Vyvarujte se častých chyb, které přidávají na věku

Fotografie: Getty Images

Každá dospělá žena se snaží, aby vypadala co možná nejlépe. Proto se každá z nás snaží každý den pečovat o svůj vzhled, jak jen to nejlépe dokáže. Několik dní v měsíci trávíme u kadeřníka, na pedikúře, manikúře nebo kosmetice. Každý den začíná pečlivým líčením a úpravou vlasů.

My ale známe několik tipů, které budou zajímat zejména ženy ve věku 40 let. V této době se totiž každá žena snaží, aby vypadala o něco mladší a stále k světu. Pečovat o svou kondici zdravým životním stylem a pravidelným cvičením ale není ta jediná věc, kterou pro svou krásu můžeme udělat. Známe několik moudrých tipů, které pomohou i vám k mladistvému vzhledu.

Šaty dělají člověka

To je známá fráze, která stále platí. Pokud se zeptáte jakéhokoliv stylisty, jak zaručit krásný a mladistvý vzhled, pak vám rozhodně prozradí několik rad. Pokud se budete těmito radami řídit, pak už nikdy nešlápnete vedle. Vyhněte se zejména:

  • barevným sukním ve střihu “pytle”
  • mikinovým a jiným neformálním šatům rovného střihu
  • botám na platformě
  • kalhoty se zdobením či velkými potisky

Stylisté mají ještě další skvělé rady, díky kterým najdete vždy ten správný outfit do každého dne. Například u sukní zvažte jejich délku. Pokud máte stále štíhlé nohy bez křečových žil, pak je v tuto chvíli vhodná minisukně. Jestliže si ale nejste jistá, zda jsou vaše nohy ideální pro volbu minisukně, raději zvolte délku ke kolenům nebo lehce pod kolena.

Klasické, modré džíny jsou oblíbenou volbou kalhot už několik let po celém světě. Už dávno neplatí, že se džíny hodí jen u mladistvých. Proto se jim ani vy nemusíte vyhýbat. Ve svém věku volte raději klasické střihy i barevnost v modrých odstínech. Více vám budou lichotit klasické světlé tóny modré.

Od té doby, co všichni znají heslo “černá zeštíhluje” jsou plné ulice tmavých outfitů. Zkuste se jim ale vyvarovat. Tmavé a černé oblečení, zejména to navrstvené, vám přidává na věku. Zkuste zvolit světlejší barvy a oživte tím svůj šatník. Světlé halenky či trička krásně rozzáří váš obličej a podtrhne elegantní styl.

Zvýrazněte své přednosti

Ani ve starším věku se nemusíte bát poukázat na své přednosti. Pokud je vaší nejlepší partií štíhlý pas, pak se nebojte hladkých a obtažených materiálů, které pas krásně zvýrazní. Jestliže je vaší chloubou dekolt, pak se odvažte a zvolte místo roláku lehký a elegantní výstřih.