Tajemství hebké pleti spočívá v používání netradičního oleje. Kosmetička prozradila, o jaký olej se jedná

Fotografie: Freepik

Přípravků k péči o pleť je na trhu celá řada, jsou dostupné v lékárnách i drogeriích. Nicméně ne všechny přípravky mají kýžený efekt, tedy docílení krásné a zdravé pleti. Zjistěte, který přípravek se vyplatí používat, pokud chcete vaší pleti dopřát tu nejlepší možnou péči.

Dostupné prostředky

  • krémy
  • tonika
  • pleťové vody
  • pleťová mléka
  • séra
  • oleje.

Do poslední skupiny patří také meruňkový olej, který je pro své zvláčňující účinky zejména vhodný k ošetření pleti.

Meruňkový olej se získává tak, že se meruňková jádra očistí, usuší a nadrtí a lisují se za studena. Příjemnou vlastností tohoto oleje je jeho lehkost, takže po aplikaci nemáte pocit mastné a těžké pleti. Nepatří k obecně známým přípravkům, ale odborníci z oblasti dermatologie jeho používání vřele doporučují. Obsahuje totiž řadu prospěšných látek, zejména antioxidanty, ale také vitamíny A, E a K.

A jaké jsou tedy účinky meruňkového oleje?

Ochrana pleti přes předčasným stárnutím

Meruňkový olej je pro pleť blahodárný tím, že ji vyživuje, což má za důsledek také snižování počtu vrásek a různých linek a také jejich velikosti a hloubky. Pokud tedy začnete meruňkový olej pravidelně používat a ošetřovat jím svou pleť, budete vypadat déle mladší.

Hydratace a zjemnění pleti

Jedná se o velice lehký olej, který pleť snadno vstřebává a je schopen se dostat hluboko do kůže, čímž se zvyšují jeho hydratační účinky. Těm napomáhá také vitamin A, který je v tomto oleji obsažen ve vysokém množství. Hydratovaná pleť je jemná a také pružná. Zejména pokud máte citlivou a suchou pleť, je pro vás meruňkový olej tou správnou volbou.

Fotografie: Pixabay

Prozáření pleti

Jak bylo již výše uvedeno, meruňkový olej obsahuje antioxidanty, které organismus chrání před volnými radikály. K ochraně pleti nemalou měrou přispívá také vitamin E. Při pravidelném používání meruňkového oleje je tak pleť nejen chráněná, ale dochází také k jejímu vyčištění od různých skvrn a pleť tak působí zářivým dojmem.

Ochrana pleti před škodlivým zářením

Silné ochranné účinky proti působení volných radikálů znamenají i zvýšenou ochranu proti škodlivému záření, které jinak pleť rovněž poškozuje a způsobuje její předčasné stárnutí.

Blahodárný i pro zvýšení kvality vlasů

Meruňkový olej má také řadu vynikajících vlastností, pro které je ideální pro použití na vlasy. Pokud máte husté vlasy a máte obvykle problémy s jejich rozčesáváním, jeho aplikace na kořínky vlasů vám tuto činnost velice usnadní. Meruňkový olej přispívá také k hydrataci vlasové pokožky, zesílení vlasů a docílení jejich zářivého lesku.