Jak účinně aktivovat hubnutí pomocí šesti osvědčených tipů

Fotografie: Freepik

Pokud jste někdy zkoušeli zhubnout, pak víte, že je to někdy velmi obtížné. Člověk musí mít pevnou vůli, protože to chce čas, aby nadbytečné kilogramy zmizely. Proto je třeba se učit novým návykům.

Se správnými tipy můžete účinně aktivovat cestu ke snížení hmotnosti. Důležité není jen zdravě se stravovat, musíte také dodržovat další pravidla.

Buďte sami sebou a udělejte ze cvičení rutinu

Nemůžete se trestat při každém neúspěchu. Cesta ke zdravému životnímu stylu vede jinými metodami. Není dlážděna okvětními lístky růží, ale je trnitá. Vaše tělo i vaše hlava budou mít během této cesty potíže. Klíčem k rychlým výsledků je to, že se o sebe budete starat a vezmete v úvahu také další okolnosti. Pokud budete mít na něco chuť, dejte si kousek čokolády a nevyčítejte si to. Další den najeďte na běžný režim a kousek sladkého bude zapomenut.

Fotografie: Freepik

Udělejte ze cvičení svou pravidelnou rutinu. Můžete si také nastavit přesnou hodinu, kdy se cvičení budete věnovat. Za několik dní uvidíte, že pokud vynecháte, bude vám sport chybět. Vytvořte si mantru, kterou si budete často opakovat. Skládá se ze tří částí.

První z nich je chvála sebe sama. Chvalte se, když se vám něco povede, i když je to maličkost. Stačí, když prokážete silnou vůli a k seriálu si nedáte misku chipsů. Druhým bodem je nalezení rovnováhy. V našem životě je potřeba flexibilita. Vytvořte rovnováhu mezi tím, co děláte a tím, co jíte. Také se snažte o pokrok, ale nechtějte hned dokonalost. Každý den se snažte udělat něco navíc a postupem času uvidíte, že to má smysl.

Všechno jídlo si zapisujte a mějte kolem sebe lidi, kteří vás podpoří

Pomáhá zaznamenávat si každé jídlo, které sníte. Lépe pak porozumíte tomu, co na vás bude fungovat a jakým potravinám byste se měli vyhnout. Za proces tak převezmete plnou odpovědnost, protože uvidíte v záznamech také každý kousek čokolády, kterou tajně sníte. Naučí vás to větší disciplíně. Jestliže nebudete sami sobě lhát, můžete snadněji dosáhnout svého cíle.

Fotografie: Freepik

Zjistěte si co nejvíce informací o svých omezeních, slabinách a buďte si vědomi sebe sama. Vyrovnejte se svými nedostatky. Buďte k sobě upřímní a vyhýbejte se potravinám, o kterých víte, že jim neodoláte. Důležitá bude také podpora od rodiny a přátel.

Podpoří vás nejen slovy, ale už jen tím, že bude sledovat vaši změnu. Rodina a přátelé mohou přispět ke změnám, které chce provést. Mohou vám poradit, kde a jak jíst, jak se vyvarovat chybám. Ve většině podpůrných skupin se děje to samé.

Dělejte malé, ale stabilní kroky. Nechtějte zhubnout 10 kilogramů za měsíc. Je to nemožné, protože následný jojo efekt by se vrátil jako bumerang. Uvědomte si, že kilogramy jste také nenabrali během měsíce. Cesta ke zhubnutí probíhá krok za krokem. Vytvořte si návyky, protože zdravý životní styl už vám zůstane do konce života.

Zdroj: Healthline