Zbytečné chyby, kterými si ženy ničí svou pleť a urychlují tak její stárnutí

Fotografie: Freepik

Pleť ženy je velmi náchylná. Díky kolísání hormonů během menstruačního cyklu se s pletí mohou dít nejrůznější změny, a proto se každá žena snaží o svou pleť starat co nejvíce. Většina z žen ale dělá těchto osm chyb, se kterými své pleti rozhodně nepomáhá. Zjistěte, zda tyto chyby také děláte.

Záleží na typu pleti i menstruačním cyklu

Každá žena je naprosto individuální, proto i péče o pleť musí být nastavená přímo jí na míru. Hodně záleží na faktu, zda má žena pleť spíše suchou či mastnou, zda je alergická na parfémované kosmetické přípravky či nikoliv. Každá žena by měla znát:

  • svou pleť v jednotlivých fázích cyklu
  • typ své pleti
  • kosmetické přípravky vhodné přímo pro její pleť

Co všechno může vaší pleti ubližovat? Podívejte se na ty nejčastější chyby při péči o pleť. Vybrali jsme osm věcí, ze kterých se určitě i vy poučíte.

Tou první chybou je příliš častá péče pomocí peelingu. Nadměrné používání hrubého peelingu může vést až k poranění nebo úplnému vysušení pleti. Udělejte si mezi jednotlivými kúrami pauzu, aby měla čas pleť regenerovat.

Nikdy nezapomeňte důkladně umýt svůj obličej. Ať přijdete domů hned odpoledne z práce nebo nad ránem po vydařeném večírku, rozhodně nezapomínejte na svůj make-up na obličeji. Pokud necháte make-up a nečistoty na obličeji, pleť velmi trpí a vy si zaděláváte na akné i záněty pokožky. Také záleží na důkladném výběru odličovací vody.

Nezapomínejte na dehydrataci, a to i zevnitř. Jestliže každý den vypijete dostatek vody, pak se vaše snaha odrazí i na vaší pleti. Bude krásně vypnutá a plná života. Naším čtvrtým tipem, jak zlepšit péči o pleť, je také péče o kosmetické pomůcky. Po každém použití štětců na make-up vždy štětce pečlivě opláchněte teplou vodou a mýdlem. V opačném případě se na štětcích hromadí a množí bakterie, které při dalším použití zanášíte do své pokožky.

Proti vráskám se naučte kvalitně spát

Velmi záleží také na vaší poloze při spánku. S obličejem zabořeným do polštáře si totiž mačkáte svou pleť, na které se díky zvrásnění mnohem lépe tvoří vrásky. Pokud si tedy chcete zachovat mladistvou pleť, naučte se spát týlem na polštáři.

Častá výměna povlečení také zabrání znečištění pleti. Na povlaku polštáře se totiž každou noc usazuje mnoho mazu a nečistot z pleti. Všechny tyto škodliviny se poté jednoduše dostanou se zánětem do vašeho obličeje.

Vyhněte se s obličejem také horké vodě. Ideální teplota pro oplach pleti je 35°C a v ranních hodinách může být i chladnější. Studená voda pomůže ke zdravější a vypnutější pleti. Náš poslední tip pro zdravou a krásnou pleť je péče o váš mobilní telefon. Ano, čtete správně. Na displeji vašeho telefonu se totiž množí nejrůznější bakterie, které poté přikládáte při telefonování na svůj obličej. Čistěte proto i telefon nejlépe několikrát denně.