Dobré návyky, které pomohou ženám po čtyřicítce vypadat stále mladě a šťastně

Fotografie: Depositphotos

Se čtyřicítkou na krku přichází pro ženy mnoho změn. Jejich tělo se totiž začne v tomto věku měnit a z tohoto důvodu přicházejí negativní myšlenky. Nemusí se to ale stát. Zjistěte, jak si udržet své mládí.

Pro většinu žen je krása a upravený zevnějšek velmi důležitý. Čím je ovšem žena starší, tím je pro ni obtížnější udržet si mladistvý a svěží vzhled. Většinou v tomto věku začnou používat kosmetické prostředky proti stárnutí, které pomáhají bojovat proti vráskám a pigmentaci pokožky, dobře hydratují a činí pokožku pružnější. Bohužel to ale nestačí. Odborníci doporučují dodržovat jednoduchá pravidla, která vám pomohou vypadat mladší a cítit se ve svém těle mnohem lépe.

Fotografie: Freepik

Dejte tělu vše, co potřebuje

Odborníci tvrdí, že po dosažení 40 let se hormonální rovnováha v ženském těle začíná měnit. Z tohoto důvodu jsou metabolické procesy sníženy zhruba o 25 procent. To vede k přírůstku hmotnosti, celulitidě, vypadávání vlasů a mnoha dalším nepříjemným problémům. Výživa po 40 letech by proto měla být vyvážena kontrolou kalorií a zásobena zdravými potravinami. Je také zapotřebí, abyste sledovaly svou příjem cukru a soli.

Kvůli zpomalení metabolismu potřebuje tělo také více vody. Pokud ženy pijí málo čisté vody (čaj, džusy, káva a další jsou tělem vnímány jako jídla, ne jako tekutina), pak ji tělo začne brát z buněk a dokonce i z krve. Z toho plynou problémy nejen s kůží, ale také s příchodem některých nemocí, protože toxiny a škodlivé látky se nevylučují z těla přirozeným způsobem.

Hoďte stres za hlavu a začněte víc spát

Stres má v každém věku velmi nepříznivý vliv na celkovou pohodu, ale také na vaše zdraví. Když dosáhnete 40 let, mohou stresové hormony zničit spolehlivou obranu těla před volnými radikály, které odolávají procesu stárnutí. Můžete více chodit na čerstvý vzduch, věnovat se józe nebo vyzkoušet některou variantu meditace, plavat, běhat, jezdit na kole nebo číst příjemnou knihu. Způsoby, jakými se můžete uvolnit a zapomenout na stres, je mnoho a každému vyhovuje něco jiného.

Fotografie: Depositphotos

Spánek je také velmi důležitý a má příznivý vliv na pohodu a vzhled ženy. Ne nadarmo se říká, že byste se měly do vyspat do krásy. V noci se obnovují všechny systémy a orgány v těle. Spánek může pomoci obnovit hormonální rovnováhu, zlepšit zásobování buněk krví, podporovat produkci antioxidantů, aktivně bojovat proti stárnutí pokožky a mnoho dalších zázraků. Zajistěte si osm hodin spánku denně a budete se zaručeně cítit mnohem lépe.

Vitamíny jdou na pomoc

Odborníci radí, kromě dokonale vyvážené a zdravé stravy, také užívat multivitaminové doplňky. Ideální je řídit se podle věku. Je důležité, aby byly přítomny vitamíny E a C, které patří mezi antioxidanty a bojují proti stárnutí pokožky. Nezapomeňte doplňovat vápník, který posiluje kostní tkáň a je součástí vitamínů určených pro posílení vlasů a nehtů. Samozřejmostí je, že byste se měly vzdát kouření, pití alkoholu a nezdravé stravě. Bez toho je jednoduše nepůjde.

Zdroj: WomensHealthMag