Žena prozradila, proč se s manželem rozhodli nemít děti. I přes tento fakt žijí šťastný a spokojený život

Fotografie: Freepik

Někteří z vás už možná zaznamenali hnutí, do kterých se zapojují ženy. V rámci nich se rozhodnou, že nechtějí mít děti. Nikdy. Zjistěte, co je k tomu vede.

Ne každá žena se narodila k tomu, aby jednou byla matka. V současné době se ženy stávají matkami čím dál později – jen málokterá žena pod 25 let má dítě. A průměrná věková hranice prvorodiček se stále posouvá. Zajímá vás, jestli ženy, které se ve svém „plodném období“ rozhodly, že nebudou mít děti, mohou být spokojené?

Šťastné manželství bez dětí

Spousta žen si nedokáže představit, jak by jejich manželství pokračovalo, nebýt dětí. V některých případech děti opravdu dokážou stmelit a posílit vztah. Avšak to neznamená, že by ženy, které se rozhodly nemít děti, nemohly mít vážný vztah. Pokud se muž rozhodne být se ženou navzdory tomu, že spolu nebudou mít děti, znamená to, že je s ní skutečně pro ni samou. Pro přítomnost, společně zažité chvíle, a ne pro budoucnost.

Fotografie: Freepik

Ruský pár spolu strávil více jak 30 let

Ninochko a Grisha spolu žijí přes třicet let. Když spolu začali chodit, Ninoschko svému partneru řekla, že nikdy v budoucnu nechce mít děti. Ne, že by je mít nemohla. Ona je nechce. Grisha její rozhodnutí chápal a řekl jí, že radši s ní bude bez dětí, než aby byl bez ní.

Ke svému rozhodnutí dospěla Grisha v době, kdy jí bylo devět let. V té době se její rodiče rozváděli a její matka jí řekla, že nezvládla být dobrou matkou i manželkou současně. Také jí matka řekla, že teď už by se konečně chtěla začít starat sama o sebe.

Bolestivý rozchod rodičů

Tehdy byla ještě malá holka, pochopit slova své matky neuměla. Byla to pro ni neskutečná zrada. Ale když jí bylo dvacet let, dokázala se zbavit zášti a přijmout matčinu volbu. „Díky slovům své matky jsem navíc mohla přemýšlet, jestli jsem připravena se celý svůj život věnovat výchově dětí,“ říká Ninoschko. Je zřejmé, že odpověď na tuto otázku byla záporná. „Nebyla jsem si jistá, že vydržím břemeno takové velké zodpovědnosti.“

Fotografie: Freepik

Vážně nikdy nechtěli děti?

Ninoschko svého rozhodnutí nelituje. „Nedávno jsem se zeptala svého manžela, jestli lituje rozhodnutí, které učinil v mládí. A on odpověděl, že ani trochu nelituje, protože byl rád, že mi dal veškerou svou lásku sám. A také jsem velmi vděčná své matce za to, že mi svým příkladem pomohla pochopit, jaký život bych chtěla žít.“