Tradiční medicína jako účinný pomocník v boji proti křečovým žilám strčí do kapsy i drahou kosmetiku z lékárny

Fotografie: Freepik

Křečové žíly jsou nejvíce typické pro dolní končetiny. Pokud máte zaměstnání, ve kterém spoustu času stojíte, měli byste si na ně dát pozor. Aby žíly správně rozváděly krev po těle, potřebují pomoc žilních chlopní.

To jsou taková víčka v žilách, která umožňují krvi dostat se zpět proti gravitaci nahoru do srdce, kde bude znovu okysličena a vydá se na další kolo po lidském těle. Pokud tyto chlopně nefungují správně, krev se hromadí v dolních končetinách a má problém dostat se přes působení gravitace zpět do srdce. Postižené žíly jsou pak vlivem velkého množství krve v žíle fialovomodré stejně jako běžná modřina. Mezi nejčastější příčiny křečových žil patří:

  • otoky nohou
  • výrazné a vystouplé žíly
  • žíla zbarvená jako modřina
  • křeče v nohou nebo pocit těžkých nohou

Recept na domácí mast proti křečovým žilám

Pro výrobu masti proti křečovým žilám budete potřebovat: vepřové sádlo, med, šťávu z aloe very, protizánětlivou mast višněvského a cibulový džus. Od každé z těchto surovin dejte do kastrolu 1 polévkovou lžíci a zahřejte je nad plamenem. Pouze zahřát, suroviny se nesmí začít vařit.

Takto spojené suroviny přendejte do nádoby, ve které mast budete uchovávat v lednici. Po jejím vychladnutí mast naneste na postižené místo a obvažte. Ideálně nechte působit přes noc.

Skvěle funguje i měsíček lékařský

Měsíček lékařský pomáhá zlepšit krevní oběh a tím zmírňuje příznaky křečových žil. V jednom litru vody povařte celý hrníček měsíčku lékařského. Do horkého odvaru namočte kapesník a problematickou část noty zabalte. Budou se Vám do těla vstřebávat účinné látky měsíčku lékařského.

Po vychladnutí kapesníku jej opět namočte do horkého odvaru a proces opakujte několikrát denně. Měsíček koupíte sušený v obchodech s bylinkami nebo v lékárně. Ti zdatnější se zahrádkou si ho mohou sami vypěstovat, kolik budou potřebovat, a nasušit na zimu.

Vyzkoušet můžete také olivový olej

Masírování postiženého místa teplým olivovým olejem také pomůže zlepšit krevní oběh. Tím snižuje bolest a zánět. Žíly masírujte teplým olejem několik minut ráno a večer.

Fotografie: Pixabay

Večer dbejte na to, aby měl olej čas se úplně vstřebat, proto je ideální aplikace až po koupeli. Pokud budete chtít, můžete olej zakápnout pár kapkami cypřišového esenciálního oleje, ale dejte pozor, aby byl 100 % přírodní, syntetickým si ublížíte.