Poloha při spánku má vliv na tvorbu vrásek na obličeji. Naučte se spát v té správné

Fotografie: Freepik

Pozice, ve které spíme, je zásadní pro tvorbu vrásek. Poloha na břiše či boku může být příjemná, ale pro vaši krásu je nejlepší volbou poloha na zádech. S trochou snahy je možné se ji naučit.

Jednou z nejčastějších, i když překvapivých příčin vzniku vrásek je vaše spánková pozice. Pokud spíte na boku nebo na břiše, může se váš obličej tlačit do polštáře a krabatit se, což způsobí, že se vaše pokožka zmačká a vytvoří svislé vrásky. Jelikož všichni trávíme zhruba třetinu svého života spaním, tyto „spánkové linie“ se v průběhu času opakovaně vrývají do vaší pokožky. Nejlepší způsob, jak se jim vyhnout, je naučit se spát na zádech.

Fotografie: Freepik

Proč není dobré spát na boku nebo na břiše?

Nesprávný spánek může kromě vrásek způsobit nebo zhoršit bolest krku nebo zad. Může také ucpat dýchací cesty do plic a vést k problémům, jako je obstrukční spánková apnoe. Přibližně 7 % lidí spí na břiše. Když spíte tímto způsobem, váš krk a páteř nejsou v neutrální poloze. To může způsobit bolesti krku a zad, vyvíjet tlak na nervy a způsobit necitlivost a brnění.

Poloha na boku patří mezi nejoblíbenější. Pokud trpíte nějakou formou artritidy, může vás spánek v boční poloze bolet. Zvlnění těla může také zabránit tomu, abyste hluboce dýchali, kvůli utlačení vaší bránice. Tato poloha není příliš vhodná ani pro kondici vašich prsou. Odborníci se shodují, že poloha na zádech je pro naše tělo nejlepší: uvolňuje páteř, předchází bolestem krku a nezpůsobuje vrásky.

Fotografie: Freepik

Spánek v poloze na zádech se dá naučit

Pokud chcete změnit svoje spánkové návyky, je třeba si uvědomit, že se to nepodaří přes noc. Možná usnete ve správné pozici, ale je pravděpodobné, že během několika prvních nocí vstanete ze své staré dobré pozice na břiše či boku.

Existuje několik zásad, které vám mohou při přeučování pomoci. Zásadní je tvrdší matrace, která se hodí pro spaní na zádech. Do měkké matrace se můžete bořit a zamezíte tak tomu, aby vaše tělo bylo v jedné rovině. Hodí se také výměna nebo odstranění polštáře. Existují anatomicky tvarované polštáře pro různé druhy poloh při spánku. Můžete si dát polštář mezi kolena, tím zaručíte přirozenou polohu bederní páteře.

Pro začátek je také dobrou pomůckou těžká deka nebo dvě přikrývky na sobě, které vám nedovolí se lehce překulit do polohy, ve které jste doposud spávali.

Zdroj: Realsimple