Zbavte se nevzhledných kruhů pod očima, které přidávají na věku, jednou provždy

Fotografie: Depositphotos

Oči jsou oknem do duše a zároveň jasným ukazatelem probdělé noci. Kruhy pod očima jsou častým problémem, který má však rychlé řešení. Inspirujte se následujícími radami a vězte, že naducané polštářky již nebudou hyzdit Vaši tvář!

Studený obklad

Chlad zužuje cévy a pomáhá zmírnit otoky. Navlhčete vatový tampon nebo měkký hadřík ve studené vodě, a umístěte jej pod oči na 3-5 minut. Další možností jsou kovové lžíce, které ochladíte proudem studené vody nebo umístěním do mrazáku.

Čajové sáčky

Černý i zelený čaj obsahuje kofein, který proniká pod kůži, zlepšuje krevní oběh a pomáhá rychle se zbavit přebytečných tekutin. Namočte dva čajové sáčky do vroucí vody po dobu 3-5 minu a následně je dejte na 20 minut do ledničky. Vymačkejte přebytečnou tekutinu a položte je pod oči na 15 až 30 minut.

Fotografie: Freepik

Používejte vhodnou kosmetiku

Například náplasti pod oči účinně stahují pokožku a snižují otoky. Uchovávejte je v chladničce, pak budou současně fungovat jako studený obklad. Krémy, ať už hydratační či tónující, používejte pouze na krajích otoku.

Změna životního stylu

Pytle pod očima pomůže trvale zmírnit i změna životního stylu. Zdravější životní styl pomůže nejen s otoky na očích. Jaké změny tedy udělat?

  • Spěte – Optimální spánek u dospělé osoby trvá 7-9 hodin. Nedostatek spánku je téměř zárukou, že se otoky ráno objeví.
  • Volte správnou polohu – Pokud zvednete čelo postele či si podložíte hlavu polštářem, nebudou se Vám v obličeji zdržovat přebytečné tekutiny, které otok způsobují.
  • Pozor na sůl – Sůl vyvolává žízeň a také zadržuje vodu. Omezte ji na minimum, Vaše zdraví i oči Vám poděkují.
  • Zbavte se zlozvyků – Kouření a alkohol jsou pro zdraví škodlivé z několika důvodů. Nejen, že jsou častou příčinou otoku, ale také snižují množství kolagenu v kůži. S jeho nedostatkem se kůže po očima stává tenčí a tmavé kruhy se zvýrazní.
  • Pozor na alergeny – Sezónní alergie se často projevují otokem očí. Pokud pojmete podezření, že je právě toto Váš případ, poraďte se s alergologem, který alergen odhalí a navrhne vhodnou léčbu.

Poraďte se s kosmetičkou i lékařem

V určitém věku se pytle pod očima stávají nedílnou součástí vzhledu tváře. Kůže ztrácí kolagen, tkáně oslabují a podkožní tuk podporuje vznik otoků. V takovém případě předchozí tipy neudělají mnoho služby. Kosmetička či lékař pomohou s výběrem vhodného postupu. Pytle pod očima leckdy vyřeší pouze injekce či laser, jejichž účinek trvá několik let. Pro dlouhodobější řešení slouží chirurgický zákrok, během kterého odborník odstraní přebytečný tuk, utáhne svaly a kůži.