Krásný obličej bez vrásek a zbytečného mučení. Připravte si domácí botox, díky kterému bude pokožka mladá a pružná

Fotografie: Shutterstock

Chcete trochu vypnout povadlou a unavenou pokožku, ale nechcete chodit do salonu na drahé a bolestivé procedury? Velkých rozdílů dosáhnete s trochou snahy i v domácích podmínkách. Zjistěte, jak si udělat takový domácí „botox“ a na jaké zlepšení se můžete těšit.

Bezpečné omlazení

Nemusíte nutně chudit na drastické, nebezpečné a mnohdy riskantní zákroky s cílem získat omlazení vzhledu o několik málo let. Existují totiž neinvazivní metody založené na přírodní bázi s minimálními riziky. I přesto s jejich pomocí dosáhnete zlepšení stavu pokožky, lehkého vypnutí, vyživení a navrácení trochy mladistvého vzhledu.

Fotografie: Shutterstock

Nevzhledný čínský knír

Při snaze o zmlazení se budete zaměřovat na takzvaný čínský knír. Jde o vrásku, která se objevuje mezi spodní částí nosu a bočními hranami rtů. Svůj název tyto drobné vrásky získaly po vzhledu bojovníků z čínských orientálních filmů. Tyto drobné vrásky se poprvé začnou objevovat zhruba kolem věku třiceti let a s přibývajícím věkem se neustále zvětšují. Daný problém navíc zhoršují rizikové faktory, jako jsou dědičnost, přílišné opalování a vystavování slunci nebo kouření.

Domácí botox z kukuřičného škrobu

S tímto jednoduchým receptem je možné zpomalit rozvoj nežádoucích vrásek a navrátit tváři svěží výraz s vypnutou pokožkou. Co budete potřebovat?

  • Kukuřičný škrob
  • Vodu
  • Zvlhčující krém
  • mrkev

Pro přípravu domácího botoxu si nejdříve smíchejte lžíci kukuřičného škrobu v jedné sklenici vody. Následně tuto směs nalijte do vody, která se vaří. Přísady míchejte do hladka a dokud nevznikne jemná konzistence. Až dojde k vychlazení, přidejte zvlhčovací krém a pro doplnění vitamínu A se hodí také trochu najemno nastrouhané mrkve.

Fotografie: Shutterstock

Následně tuto domácí připravenou masku nanášejte na důkladně vyčištěný obličej. Před aplikací je vhodné obličej omýt teplejší vodou nebo lehce napařit, aby došlo k lepšímu prokrvení. Následně aplikujte samotnou masku a nechte působit zhruba 15 minut.

Poté opláchněte a nezapomeňte na pokožku nanést výživný hydratační krém ideálně s některou účinnou látkou pro eliminaci vrásek. Masku pro nejlepší účinky opakujte alespoň jednou za týden. Uvidíte, že tím dokážete alespoň částečně zpomalit čas a zároveň se nebudete vystavovat bolestivým a nepříjemným zážitkům.