Cviky na nohy, které můžete dělat z pohodlí domova. Zůstaňte fit i během pandemie

Fotografie: Getty Images

Pokud toužíte po silných a krásných nohou, musíte se naučit nejen o ně pečovat, ale také jim dopřát pořádný trénink. Stravovací návyky hrají sice hlavní roli, ale na posilování a cvičení nohou by se nemělo zapomínat.

Cvičení pomáhá udržovat svalovou hmotu v dobrém stavu a také udržuje pokožku pružnou a pevnou. Cvičení zlepší krevní oběh a můžete se vyhnout nevýhodám, jako jsou křečové žíly nebo celulitida. Cvičební plán si doma můžete rozvrhnout podle sebe, přesně jako potřebujete. Nejste závislí na posilovnách nebo cvičebních pomůckách.

Fotografie: Freepik

Pět skvělých cviků na nohy, které zaberou jen malou chvíli

Tato cvičení můžete dělat každý den, v každé volné chvilce. Nemusíte odcházet nikam do posilovny a zacvičit si mohou také ostatní členové rodiny. Jedním ze cviků jsou staré známé dřepy. Jsou jedním z hlavních cviků pro posílení nejen nohou, ale také hýždí. Působí na celou dolní část těla. Zvyšují metabolismus těla a tím pádem ztratíte více tuku.

Postavte se s nohama na šířku ramen a záda mějte rovně. Položte ruce před tělo nebo po stranách hlavy a pomalu dřepejte. Vraťte se do výchozí polohy a postup opakujte 10 – 15krát. Provést můžete tři série. Dalším cvikem jsou výpady, které jsou také známé těm, kteří se již cvičení nějakou dobu věnují. Pomohou zlepšit koordinaci těla.

Postavte se rovně s rukama kolem pasu nebo krku. Dejte jednu nohu ohnutou dopředu a druhou nohu dejte zpět, aby se kolena téměř dotýkala podlahy. Předního noha by měla být v úhlu 90° v této poloze hýždě spusťte vedle zadní nohy. Stejný postup opakujte s druhou nohou a udělejte si tři sady po 10 opakováních pro každou nohu.

Vyzkoušejte také boční posuny

Boční posuny pomáhají posílit svaly na nohou a také jsou prospěšné pro hýždě. Můžete jimi doplnit dřepy a trochu si je tím ztížit. Postavte se rovně, záda mějte rovná, nohy dejte k sobě a ruce dejte do pasu. Roztáhněte jednu nohou ze strany tak, aby koleno protilehlé nohy bylo mírně ohnuté. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte cvik s druhou nohou.

Kroky můžete provádět v tělocvičně, ale klidně také doma pomocí dřevěné lavice nebo schůdku. Postavte se rovně s rukama podél těla. Jednu nohu zvedněte na lavičku a zvedněte celé tělo, dokud nebude noha rovná a druhá se mírně nezvedne. Cvičte obě nohy stejným způsobem. Posledním cvikem je posílení čtyřhlavého svalu. Sedněte si na židli, narovnejte záda a uvolněte nohy. Ruce dejte do stran a při držení polohy zvedněte jednu z nohou dopředu. Dejte nohu do výchozí polohy a cvičte s druhou nohou.