Zapomenuté tajemství bobkového listu. Své využití nalezne nejen v kuchyni

Fotografie: Freepik

Bez bobkového listu si nedokážeme představit mnoho pokrmů, zejména pak omáčky. Věděli jste ale, že Vám bobkový list dokáže pomoci hned několika způsoby a s několika zdravotními problémy?

Bobkový list snižuje cukrovku, je ale také vhodný na různá srdeční onemocnění a dokáže posílit vlasy. Níže se dočtete, při jakých obtížích je dobré bobkový list používat a najdete tam i možnosti, jakými bobkový list zpracovat.

Fotografie: Freepik

Na co všechno se dá bobkový list použít

Pití čaje s louhovanými bobkovými listy se doporučuje zejména na správnou výživu. Budete potřebovat čtyři bobkové listy, čajovou lžičku zeleného čaje a lžičku skořice. Celou tuto směs zalijte v pul litrovém hrnku vroucí vodou a nechte 10 minut louhovat. Poté odvar vypijte jako jakýkoli jiný čaj. Měli byste jej pít, pokud potřebujete vyčistit střeva.

Pokud Vás trápí nachlazení, potřebujete pouze horké bobkové listy a obvaz. Horké bobkové listy zavažte do obvazu a přiložte je na hrudník, záda kolem lopatek a na krk. Pak už se jen zhluboka nadechujte a vydechujte.

Fotografie: Freepik

Bobkové listy Vám pomohou i v případě, že Vás trápí vypadávání vlasů a slabé kořínky. Zalijte hrst drcených bobkových listů vroucí vodou a nechte vychladnout v tmavé místnosti. Poté si tímto odvarem polijte hlavu. Tento postup opakujte třikrát týdně. Na vypadávání vlasů a vlasy, které jsou oslabené a lámavé, Vám může pomoci i kondicionér, který lze snadno vyrobit doma. Budete potřebovat celé balení bobkového listu, který rozdrťte. Drť přelijte sklenicí vroucí vody a nechte úplně vychladnout. A kondicionér je hotový. Studený jej nalijte do vhodné skleněné nádoby a použijte ho při každém mytí vlasů.

Bobkový list také účinně děsí potravinové můry a všechen hmyz, který se umisťuje v potravinách. Spálený bobkový list je pak vynikajícím přípravkem doporučeným pro lidi, kteří mají potíže se spánkem.

Sami vidíte, že bobkový list dokáže pomoci opravdu s mnoha problémy, která nás lidi mohou trápit. Pokud potřebujete s něčím pomoci a je to v silách obyčejného bobkového listu, neváhejte a využijte ho. Nemusíte hned běžet do lékárny a kupovat si drahé přípravky na nejrůznější problémy. Můžete zredukovat svou lékárnu a zařadit do ní pouze pár bylin, které snadno a levně seženete. Do této bylinné lékárny nezapomeňte přidat také bobkový list, který umí s mnohými problémy skvěle pomoci.

Zdroj: Thespruceeats