Knírek na obličeji je tabu, o kterém ženy nerady mluví. Zbavte se tohoto estetického problému jednou provždy

Fotografie: Freepik

U spousty žen se objevuje nechtěný knír. Nebojte, rozhodně v tom nejste sami a nejedná se pouze o mužskou záležitost. Můžete se ho ale jednou pro vždy zbavit pomocí tradičního způsobu.

Knírek pod nosem trápí zejména ženy s tmavými vlasy, ale může se objevit i u těch světlovlasých. Je to věc, za kterou se mnoho žen stydí. Přitom nemáte žádný důvod. Prostě se ho zbavte a budete mít klid. Existuje plno variant a v drogeriích se prodává i celá řada depilačních přípravků, které Vás kníru na chvíli zbaví. Jsou to ale postupy, které musíte pravidelně opakovat, aby byl výsledek stále viditelný. Kromě těchto postupů existuje také jeden tradiční a přírodní postup, který Vás kníru zbaví jednou pro vždy.

Fotografie: Freepik

Zapomeňte na žiletku

Žiletka je sice dobrá věc, ale na knírek pod nosem Vám opravdu nepomůže. Používejte ji na holení nohou a podpaží, ale s knírkem by neměla přijít do styku. Poroste Vám o to rychleji, bude hustší a podstatně tmavší. Docílili byste tedy přesně pravého opaku toho, co požadujete.

Knírek byste museli holit opravdu pravidelně. Ani odbarvování chloupků není tím správným řešením. I světlé chloupky dokážou být velmi dobře viditelné. Proto se raději oběma těmto metodám vyhněte a dejte raději na tradiční recept, jehož postup najdete níže. A vyhněte se i použití pinzety. I vytrhávání chloupků znamená jejich zrychlený růst.

Fotografie: Freepik

Zbavte se kníru pod nosem jednou pro vždy

Cesta ven ze začarovaného kruhu tedy nevede přes pinzetu, holící strojek ani odbarvování, protože pokud se zbavíte knírku tímto způsobem, nemá to dlouhodobý efekt. Pomoci Vám může pouze úplně jednoduchá a tradiční depilace voskem. Vyhněte se jiným depilačním prostředkům, které se dají koupit v drogeriích, dejte na obyčejný vosk. Úplně ideálním způsobem je koupit si depilační voskové náplasti, kterými se nechtěných chlupů zbavíte z pohodlí domova. Nejlepší je depilovat večer před spaním. A velmi důležité je také myslet na to, že vosk Vaši pokožku velmi vysuší. Proto je potřeba pokožku regenerovat a dopřát jí potřebné živiny.

Nejlepší, co můžete udělat, je natřít místo obyčejným olivovým olejem. Pokud kůži nevyhovíte, bude velmi vysušená, podrážděná, bez potřebných živin, což se může projevit na jejím vzhledu. Mohly by Vás začít trápit různé druhy ekzémů, včetně popraskané a bolestivé kůže.