Obyčejná slupka od banánu v sobě skrývá netušenou a nesmírně mocnou sílu, která vám pomůže s péčí o problematickou pleť

Fotografie: Depositphotos

Pokud jste tak ještě neučinili, rozhodně zařaďte banány na váš nákupní seznam. Nejenže vás vyživují zevnitř, ale jejich slupky vám pomohou ke zdravější a osvěženější pleti.

Banány jsou úžasné z mnoha důvodů. Najdete v nich například mangan, který vám pomůže s udržením dobrého metabolismu a zdravých kostí. Pomohou vám s dietou tím způsobem, že si na nich můžete klidně pochutnávat a nebát se toho, že zbytečně přiberete. Vitamín A v nich obsažený se zase postará o to, aby vám váš dobrý zrak vydržel co nejdéle. Tohle vše se ovšem týká banánů, když je sníte. Jak vám ale může prospět jejich slupka?

Když pokožku jednoduše potřete slupkou

První způsob, jakým můžete využít banánovou slupku, je velmi jednoduchý, ale opravdu účinný. Nejprve si pleť očistěte vodou a pokud máte nějakou speciální čisticí vodičku, nebojte se ji aplikovat. Následně pleť usušte a můžete se vrhnout na použití slupky. Vnitřkem si pleť potřete a několikrát ji přejeďte krouživými pohyby. Poté vydržte deset minut a omyjte pokožku teplou vodou. Toto stačí praktikovat jednou týdně a uvidíte, jak se vám postupně redukují vrásky, otoky a pleť již není vysušená.

Fotografie: Unsplash

Můžete si vytvořit i peeling

Peeling slouží k tomu, aby pleť zbavil odumřelých tkání a nechal ji pořádně rozzářenou. Na tento konkrétní budete potřebovat rozmixovanou banánovou slupku, jednu polévkovou lžíci kurkumy, jednu čajovou lžičku cukru a jednu čajovou lžičku medu. Vše smíchejte dohromady, vyčistěte si obličej, peeling naneste a zapracujte a nakonec vydržte patnáct až dvacet minut. Po umytí bude pleť lesklejší a regenerovanější.

Fotografie: Unsplash

Tmavým kruhům pod očima dejte sbohem

Pokud vidíte, že vaše kůže pod očima není zrovna v té nejlepší kondici, můžete to kromě lepšího spánku napravit i rychleji. Slupky od banánů obsahují vitamín C a různé antioxidanty, což vám v této situaci rozhodně pomůže. Banánovou slupku nakrájejte a nechejte na chvíli vychladit v lednici. Poté ji přiložte pod oko a nechejte působit okolo patnácti až dvaceti minut. Po odložení pokožku umyjte a naneste hydratační krém.

Maska z banánů dokáže zázraky

Pro vytvoření této masky nevyužijete pouze slupku, ale také samotnou dužinu banánu. Konkrétně její polovinu. K té si tedy sežeňte i poloviční slupku, jednu čajovou lžičku medu a jednu čajovou lžičku růžové vody. Nejprve vhoďte do mixéru dužinu se slupkou a mixujte, dokud vám nevznikne hladká směs. Poté přidejte ostatní přísady, vzniklou masku naneste na vyčištěný obličej a klidně i krk. Po opláchnutí pokožku ošetřete hydratačním krémem.

Zdroj: Healthline