Ideální účesy pro ženy po čtyřicítce. Během chvíle omladí až o 10 let

Fotografie: Depositphotos

Ženy jsou krásné v každém věku. Některé se dokonce cítí mnohem přitažlivější po čtyřicítce. Dodejte si sebevědomí a nepodléhejte pocitu, že už patříte do starého železa.

Mnoho žen začne v pozdějším věku svůj vzhled trochu zanedbávat. Mají stabilní vztahy, jsou usazené a zkrášlování tak přenechávají mladším ročníkům. To je však veliká škoda, protože každá žena může i jednoduchou úpravou vlasů omládnout a získat zpět sebevědomí. Psychika je mocná a uvidíte, jak budete díky novému účesu nabitá pozitivní energií, což se odrazí i v ostatních stránkách vašeho života.

Účes dokáže odvést pozornost od nedokonalostí pleti

A které účesy tedy volit? Po čtyřicítce se už málokdo vyhne pleti bez vrásek. Ještě nejsou hluboké, ale už jsou viditelné. S tím si však dokáže poradit i vhodně zvolený účes, který odvede pozornost od vrásek na čele i od vějířků kolem očí. A proto, že se kvalita vlasů před menopauzou začíná pomalu snižovat, je kratší účes nejlepší volbou. Zbavíte se tak roztřepených konečků a vaše vlasy získají objem, který byste už nečekaly.

Mikádo z módy nikdy nevyjde

Je to velmi oblíbený typ účesu. Jde jej vytvořit v různých délkách. Vypadá dobře u žen s rovnými, ale i s kudrnatými vlasy. Dá se u něho pohrát i s ofinou a přizpůsobit ho tak konkrétnímu tvaru obličeje. Délka pod bradu je pak vhodná, pokud chcete skrýt drobné vady obličeje, protože prameny vlasů podél tváří odvedou pozornost od vrásek na obličeji.

bohaté mikádo
Fotografie: Freepik

Pokud zvolíte variantu, kdy je mikádo sestříhané tak, že vzadu jsou vlasy kratší a směrem k obličeji se prodlužují. Nejen, že odvedete pozornost od nedokonalostí v obličeji, ale v zadní části budou vaše vlasy působit opravdu hustě. Celkově je to střih, který vás omladí a vaše vlasy budou vypadat velmi svěže.

Sestřih na vrabčáka, Pixie

Účes, který je v posledních letech velmi oblíbený. Má také několik variant. Oproti mikádu působí více rozverně a může vás tak velmi omladit. Není však vhodný pro každou ženu. Více sluší ženám s trochu výraznějšími rysy a pěkným krkem. Také byste jej neměli volit, pokud máte kulatý obličej a nějaké to kilo navíc. V tomto případě je lepší účes, ve kterém máte rovné vlasy kolem obličeje, protože jej opticky prodlouží a zeštíhlí.

krátký světlý střih
Fotografie: Freepik

Pixie má výhodu v tom, že zdánlivě rozcuchané vlasy odvádí pozornost od obličeje a budí dojem mladistvosti. Ženy, které nelpí na delších vlasech, by ho měly vyzkoušet. Jeho úprava je poměrně jednoduchá, ale můžete si s ní také vyhrát. Vhodně zvolená ofina, k tvaru vašeho obličeje, pak už jen podtrhne celkový dojem.

Barvu volte spíše v přirozených odstínech

V pozdějším věku je lepší volit přirozenější barvy vlasů, ty dokážou omladit. Pokud se nechcete vzdát vaší oblíbené výrazné barvy, pak je dobré nechat ji alespoň promelírovat, aby působila přirozeněji. Dobře zvolené melírování může omlazovací efekt účesu ještě více zvýraznit. Při návštěvě kadeřnice také myslete na to, že nechcete úpravou účesu strávit mládí. Kadeřnice by vám měla poradit, podle vašeho typu vlasů, který střih pro vás bude i snadný na každodenní úpravu.

Zdroj: Mixnews