Sladění účesu s nosem je mnohdy efektivnější volba než přehnaná píle s make-upem

Fotografie: Depositphotos

Je až neskutečné, jak dokáže účes změnit tvar obličeje. Nemusíte již používat kosmetické produkty na konturování, stačí pouhý kadeřník.

Jde hlavně o kombinaci obličeje a nosu a k tomu se následně vybírá právě správný sestřih. Zde totiž výborně funguje optický klam, na první pohled lehce doupraví tvar obličeje. Normálně by si člověk dopomohl konturováním, za použití make-upu, ale základem je vždy účes. Může se totiž stát, že člověk ráno zaspí a nestihne se správně nalíčit. V té chvíli na řadu přichází správný účes, kdy ho stačí pouze pročesat nebo pomačkat, má-li člověk vlny či kudrny. Během pár minut je hotovo. Momentálně však jde o to, jaký účes zvolit dle tvaru nosu.

Sestřih podle slavných

Ženy se silným a dlouhým nosem by měly vsadit na variantu bob. Jde o kratší vlasy, obvykle sestříhané, nejlépe upravené tak, aby byly rozcuchané. Takto se dokonale vyváží obličejové rysy a opticky i zmenší nos, díky čemuž se může i zvýšit sebevědomí. Důležité je neschovávat nos za vlasy. Při širším nosu je dobré mít pěšinku uprostřed a dlouhé vlasy. Tak se vyrovná šířka nosu a dokonale to padne k obličeji. S tímto problémem se potýkala třeba i zpěvačka Rihanna, u které se může člověk velmi dobře inspirovat.

Krátký elegantní nos je skvělý. U něj se bude člověk snažit spíše o to, aby vyniknul v celé své kráse. Toho docílíte přidáním textury do vlasů. Různé kudrny a vlnky, nejlépe ve střihu zvaném pixie či bob. Hákovitý nos se dá zamaskovat velmi jednoduše, přidejte do sestřihu ofinu. Tak se odpoutá pozornost od nosu, jelikož na obličeji budou dva výrazné prvky. Ofinu by si však člověk měl vybírat s opravdovou pečlivostí, špatně dorůstá a její střih dokáže zničit celý obličej.

Kadeřnice stříhá hnědé vlasy
Fotografie: Unsplash

Poslouchejte kadeřníka

Pixie střih se hodí i pro nos, který je na začátku i na konci masitější a uprostřed drobnější. Střih totiž dokonale otevře obličej a zároveň zploští obličejové rysy, včetně právě nosu. Jeho úprava je jednoduchá, nemáte-li ráno čas, vlasy jednoduše zmačkejte. A pro toho, kdo má nos zahnutý směrem nahoru, je fantastická volba kaskádovitý sestřih bobu. Ten nebude zdůrazňovat rysy obličeje tak tvrdě, a tím se vytvoří harmonie mezi nosem a obličejem. Vždy je dobré se dopředu dohodnout s kadeřnicí, ta má jistě mnoho zkušeností a ví, co bude člověku slušet.

Zdroj: Brightside