Jak často stříhat vlasy, aby byly zdravé a dobře rostly. Záleží na jejich typu a kvalitě

Fotografie: Freepik

Vlasy vyžadují každodenní péči, pravidelné mytí i hydrataci, zaslouží si také výživné kúry nebo zábaly, ale jak často je stříhat, aby zůstaly zdravé a měly krásný vzhled? Záleží na typu vlasů, zatímco některé vyžadují častý střih, u některých stačí návštěva kadeřníka jednou za půl roku.

Příliš časté stříhání vlasů neumožňuje nechat dorůst na jiný účes, naopak při méně pravidelném stříhání dochází k ničení tvaru i zhoršení kvality vlasů. Jaký je ideální stav? Jak často by se tedy podle odborníků měli vlasy stříhat, aby byly zdravé, bohaté a neztrácely lesk i tvar? Především je nutné se řídit strukturou vlasů, což pak odráží vzhled a účes. Jak často tedy stříhat u jednotlivých typů vlasů?

Fotografie: Freepik

Kudrnaté vlasy

Typ vlasů, který potřebuje stříhání nejméně často, protože u těchto vlasů se jen těžko díky kudrlinkám pozná rozdíl při častém stříhání. I tak je dobré kudrnaté vlasy stříhat jednou za 6 měsíců, pro optimální vzhled a tvar účesu pak každé 3 měsíce.

Vlasy s kadeřemi

Další typ vlnitých vlasů podléhá často suchosti a třepení konečků, proto se u tohoto typu vlasů doporučuje stříhání každých 6 až 12 týdnů. U poškozených nebo barvených vlasů je dobré svěřit účes kadeřníkovi při odrostech delších než 2 cm a současně je nechat dobarvit.

Rovné nebo vlnité vlasy

U tohoto typu vlasů je důležitý tvar, protože pak je těžké udržet hezký účes. Týdny vypadají takové vlasy bezchybně, pak je ale jejich údržba složitá a účes nedrží nebo nevypadá vzhledně. V tom případě je nutný sestřih, běžně to bývá po 10-12 týdnech, kdy se doporučuje také dobarvení odrostlých vlasů u pokožky hlavy. U delších vlasů bývá pak obnova účesu složitější.

Fotografie: Freepik

Silné a pevné vlasy

Co se silnými vlasy, které jsou jako hřebíky? Tento typ vlasů sice nepotřebuje časté stříhání, i tak je dobré svěřit se odborníkovi každých 4-6 měsíců, abyste se vyhnuli nevzhlednému a neupravenému zevnějšku.

Oslabené a jemné vlasy

K jemným vlasům je nutné přistupovat jako k oslabeným, je to z důvodu, že jsou citlivé na mechanické i chemické poškození. Výhodou naopak je jejich snadné tvarování, ale jen za předpokladu, že se vlasům budete náležitě věnovat a každé 2 měsíce je budete střihem udržovat zdravé.

Poškozené vlasy

Používáte na vlasy žehličku nebo je často barvíte, jsou poškozené? V tom případě je střihejte každých 8 týdnů, ideální interval je 6-12 týdnů, protože střihání nebo alespoň zastřihávání konečků napomůže navrácení zdraví a nebudou se tolik lámat. Je také vhodné použít přírodní nebo olejové zábaly pro jejich posílení.

Zdroj: Stylist