Zdravý životní styl ovlivní stav vaší pleti

Také toužíte po zářivé, zdravé pleti bez chybičky? Přinášíme Vám pár základních tipů a triků, jak získat dokonalou pleť. Klíčem k úspěchu je především zdravý životní styl, který se podepíše nejen na tom, jak se cítíme, ale i vypadáme. Více informací se dočtete v dnešním článku.

7 tipů pro krásnou pokožku

  1. Jsme to, co jíme – tato otřepaná fráze opravdu funguje. Vše co jíme a pijeme, se odráží nejen na našem těle, ale také na naší pleti. Zvolte si zdravý životní styl a Vaše pleť se Vám odvděčí. Jezte zdravě, hýbejte se a především dodržujte pitný režim!
  2. Spánek, nejlepší lék – čím kvalitnější spánek, tím krásnější pleť. Pokud budete dostatečně spát, Vaše pleť bude rozjasněná, krásná a kruhům pod očima dáte sbohem. Pamatujte, že nejkvalitnější spánek je před půlnocí, pokud tedy můžete, choďte spát dříve a dříve vstávejte.
  3. Čistota, půl zdraví – svou pleť důkladně čistěte ráno a večer. Odstraňte make-up, nečistoty a mastnotu. Nezapomínejte si pravidelně a často měnit ručník, do kterého si obličej utíráte.
  4. Hýčkejte se – pleť na obličeji a dekoltu je každodenně vystavována vnějším vlivům. Používejte krémy, peelingy a masky určené pro Váš typ pleti. Pokud máte rádi přírodní kosmetiku, můžete si různé výživné masky míchat sami doma. Nezapomínejte také na citlivé oční okolí.
  5. Ruce pryč – nesahejte si na obličej rukama, je na nich velké množství bakterií a hrozí infekce. Nedokonalosti a pupínky si nemačkejte, mohli byste nadělat více škody, než užitku. Raději se svěřte do péče odborníků a pleť si nechejte profesionálně vyčistit.
  6. Krása něco stojí – pokud používáte dekorativní kosmetiku, kupujte si kvalitní výrobky, které jsou určené pro Váš typ pleti.
  7. Mějte se rádi – Vaší pleti nesvědčí ani stres, kouření a alkohol. Proto se těmto neduhům snažte vyvarovat, buďte nad věcí a uvidíte, že i Vaše pleť bude vypadat krásně, zdravě a spokojeně.

Obrázek: pixabay.com