Věčný ženský problém: Jak urychlit hubnutí, pokud je vám přes 40 let

Fotografie: Depositphotos

Lidé, kterým již bylo přes 40 let, mají v mnoha případech problémy s hubnutím. Jejich tělo funguje trochu jinak, než když jim bylo 20, ale mohou se držet několika rad a kila začnou mizet sama.

Nezoufejte, jestliže vám je více než 40 let. V každém věku života si člověk musí lehce přizpůsobit svůj životní styl, jídelníček a pohyb tomu, co jeho tělo potřebuje. Jakmile si všimnete toho, že vám kila neubývají, ale spíše přibývají společně s věkem, pokuste se udělat několik změň, které vám pomohou k tomu, abyste začali opět hubnout a udrželi se ve formě.

Omezte trochu příjem sacharidů

Jakmile do sebe dostanete určitou dávku sacharidů, sníží se vaše chuť k jídlu. Měli byste si však hlídat, aby tento příjem sacharidů byl v pořádku. Větší porce vedou k tomu, že vaše váha se začne zvyšovat, což nejspíše nechcete. Každý chod doplňte čerstvou zeleninou, ovocem a obilovinami. Díky tomu se také nasytíte, a přesto nepřijmete tak velké množství sacharidů.

Někteří lidé se mohou zajímat i o low carb stravu, ale ta se nedoporučuje pro lidi s dietním omezením, jako jsou například diabetici. Ti by měli tyto možnosti stravování probrat se svým lékařem. Pokud byste vyřadili sacharidy úplně, je možné, že budete podráždění nebo budete bojovat s únavou. V takovém případě je lepší, když v jídelníčku menší množství necháte.

Pokuste se jíst více zeleniny

To, že je zelenina skvělou surovinou a měl by ji jíst každý člověk ke každému chodu, je známé už dlouhou dobu. Mnoho lidí se však tohoto doporučení nedrží a poté se diví, že jejich váha zůstává stejná nebo naopak roste. Čerstvá zelenina nesmí chybět u žádného jídla a denně byste měli sníst alespoň 800 gramů zeleniny. Dodá totiž tělu potřebné živiny a chrání ho před nemocemi.

Fotografie: Depositphotos

Jakmile se zelenina dostane do vašeho žaludku, budete se brzy cítit nasycení a nebudete mít potřebu hledat další jídlo. U diabetiků pomáhá upravit hladinu krevního cukru a u každého zajišťuje správné trávení. V současné době je velice málo lidí, kteří pravidelně konzumují čerstvou zeleninu. Lidem by však bylo mnohem lépe, kdyby ji zařadili do svých jídelníčků.

Zdroj: WomensHealthMag