Správná péče o vlnité vlasy není vůbec náročná. Kadeřnice prozradila, jak na to

Fotografie: Depositphotos

Pokud žena o své vlnité vlasy adekvátně pečuje, jsou její pýchou a dokreslují její půvab. Vlny v ženské hřívě jsou velice atraktivní a někdy působí dokonce i romanticky. Nevíte, jak se o své bujné kudrny správným způsobem starat? Pak vám poradíme.

Jednoduché tipy, které podpoří krásu vašich vlnitých vlasů

Zde je pár základních a snadných tipů, díky kterým budete mít vlny jako bohyně:

  • Nezapomínejte na kondicionér: při obvyklém mytí vaší hřívy používejte pravidelně i kondicionér, nejlépe s vysokým obsahem keratinu.
  • Vlasy rozčesávejte ihned po mytí: jednotlivé vlny oddělujte hned po umytí vlasů speciálním hřebenem s nižším počtem „zubů“. Klasické kartáče a hřebeny nejsou vhodné, protože strukturu vlny naruší. Vlasy se vám pak budou dál lépe upravovat.
  • Vlasy ručníkem netřete: po omytí hřívy vlasy nedrhněte ani netřete ručníkem. Postačí je jemně vysušit.
  • Hřívu dosušte fénem s difuzérem: ideální je, když své kudrny necháte proschnout samovolně na vzduchu, můžete však použít i fén s difuzérem, který teplý vzduch rovnoměrněji rozprostře do vlasů.

Vlasy ošetřete před a po vyfoukání nesmyvatelným kondicionérem

Před fénováním aplikujte do svých vln dostatečné množství ochranného kondicionéru, který je není potřeba vymývat. Ochrání strukturu vlasu před působením horkého vzduchu. Po vysušení můžete do hřívy rovněž vetřít trochu produktu, aby byly vlasy jemnější a hydratované.

Navštěvujte pravidelně kadeřnici

Vhodné je jednou za čas navštívit i kadeřnici, která o vaše vlasy bude pečovat na profesionální úrovni. Dopřát si můžete hydratační masku, balzám, či zábal. Pokud budete chtít vlny obarvit, vždy je lepší nechat si nový odstín aplikovat kadeřnicí. V salonech jsou barvy na vlasy totiž o dost šetrnější, než když je zakoupíte v drogériích. Doporučuje se také nechat si občas zastřihnout i konečky vlasů, pokud tedy nezatoužíte po radikálnější změně. Vlnité vlasy jsou krásné jak dlouhé, tak kratšího sestřihu. Záleží na vás, co preferujete.

Vlasy upravujte dle počasí

Dámy s kudrnami se mohou potýkat s neposednými vlasy mnohem častěji než ženy, které je mají rovné a hladké. Proto je dobré při úpravě účesu reagovat i na druh počasí, který venku panuje. Pakliže je deštivo a větrno, je praktičtější si vytvořit na hlavě drdol, či ohon, který hřívu náležitě zkrotí. Vlhké a nepříznivé počasí může s vašimi vlnami provést doslova psí kusy, z vzhledných kudrn se záhy vytvoří neestetické chmýří. Proto myslete i na tento fakt, až se budete chystat do ulic při sychravých dnech.