Chodíte spát s mokrými vlasy? Pokud ano, okamžitě s tím přestaňte. Důvod vás jasně přesvědčí

Fotografie: Depositphotos

Umyjete si vlasy, zabalíte je do ručníku a jdete do postele. Následně ručník odděláte, ale vlasy zůstanou mokré. Zjistěte, proč byste tento krok měli změnit.

I když je to možná lákavé, opravdu byste neměli chodit spát s mokrými vlasy. Již naši rodiče nás upozorňovali, abychom si vlasy nejdříve nechali uschnout a následně šli spát. Proč to ale říkali? Známe více důvodů, které bychom rádi prozradili. Věřte, že po přečtení již nikdy s mokrou hlavou spát nepůjdete a vždy vlasy raději vysušíte.  

Kvůli zdraví si vlasy vyfoukejte

Nejde o to, že byste se nachladili a měli byste například rýmu. Jedná se o mýtus, který se traduje již desítky let, ale není tomu tak. Abyste dostali rýmu, musíte se nakazit rhinovirem, jenž nachlazení způsobuje. Tento patogen pronikne ústy nebo nosem a šíří se kapénkovou cestou, takže z mokrých vlasů rýmu nedostanete. Jediné, co mohou způsobit, je plísňová infekce na pokožce hlavy nebo lupy. Dále vám také může zplesnivět polštář, což způsobuje například potíže s dýchacím systémem.

Fotografie: Freepik

Na polštář s mokrou hlavou ne

Vlhkost z vlasů se vsákne do polštáře a ten může následně zplesnivět. To jistě není dobré pro dýchací systém, protože plísně ho dráždí. Měli bychom polštáře, peřiny, ale i matrace nechat každý den vyschnout, jsou totiž živnou půdou pro veškeré mikroorganizmy a houby. Pokud tak neučiníme a budeme pravidelně ulehat s mokrými vlasy, vytvoříme tak ráj pro mikroskopické broučky.

Fotografie: Pixabay

Vlasy se mohou více lámat

Dermatolog z New Yorku Dr. Adarsh Vijay Mudgil prozradil, že spánek s mokrými vlasy v nemalé míře ovlivňuje jejich kvalitu. Vlasy jsou totiž po umytí zásadně křehčí a když se v posteli převalujeme, můžeme konečky vlasů polámat. To stejné platí i tehdy, pokud si na spaní uděláte drdol, cop nebo culík. Vlasy se tak mohou lámat a vzhledově budou vypadat jako chemlon. 

Fotografie: Freepik

Pokud si nenecháte poradit, proveďte následující

Zajisté jste pochopili, že jít spát s mokrými vlasy, je špatný nápad. Nejlepší tedy bude, abyste je vysušili pomocí fénu. Pokud však chcete jít spát s mokrou hlavou, doporučujeme, abyste si osvojili jeden návyk, který minimalizují potíže. První je aplikování kokosového oleje ke kořínkům a na pokožku hlavy. Kokos má antibakteriální, zvláčňující a uklidňující účinky.

Zdroj: Healthline