Konzumace jednoho stroužku česneku denně má pozitivní vliv zdraví. Pozitivní změny se dostaví během prvních několika dní

Fotografie: Getty Images

Už naše babičky bezpodmínečně věřily na pozitivní účinky i vlastnosti česneku. Přidat ho můžete do kteréhokoliv jídla nebo ho jíst úplně samotný. Jaké pozitivní účinky má česnek na naše tělo? Pojďte zjistit podrobnosti o tomto zázraku přírody.

Česnek má antivirové účinky

Historie v domácím lékařství ukazuje, že česnek má antivirové a blahodárné účinky pro naše zdraví. Česnek můžete pro podporu vašeho zdraví podle babiček nejen jíst, ale také například čichat nebo nosit kolem krku.

Mezi ty nejlepší vlastnosti česneku patří rozhodně:

  • antivirové účinky
  • pročištění cest dýchacích
  • normalizace krevního tlaku
  • snížení hladiny cholesterolu

Česnek může být skvělým pomocníkem při normalizaci krevního tlaku. Pokud máte potíže s vysokým krevním tlakem, pak vám může pomoci právě česnek. Vysoký krevní tlak totiž může být prvním příznakem kardiovaskulárních chorob nebo infarktu. Proto byste do svého jídelníčku měli rozhodně česnekové stroužky zařadit.

Fotografie: Freepik

S česnekem můžete také snížit hladinu cholesterolu. Díky česneku totiž v těle zaktivujete některé enzymy v krvi, které ničí tukové usazeniny. Předejdete tak usazování cholesterolu na cévách a následnému zúžení cév a zvýšení krevního tlaku.

Zlepšení celkové imunity? I k tomu vám pomůže česnek

Česnek má antibiotické vlastnosti, proto vás dokáže ubránit od kdejakého nachlazení či virových onemocnění. Studie ukazují, že lidé konzumující často česnek jsou o 63 % méně často nachlazení. Pokud se takový člověk přece jen nachladí, má mnohem lehčí průběh a zotavuje se rychleji a snadněji.

Stroužky česneku také dodávají energii celému tělu. Už ve starověkém Řecku své olympijské sportovce krmili nadměrným množstvím česneku, byl to vlastně takový první doping v historii sportu. Česnek snižuje únavu a naopak zvyšuje produktivitu těla. Díky česneku si takové prodloužíte celkový věk. Je to díky snížení kardiovaskulárních nemocí, což je jeden z nejdůležitějších faktorů pro dlouhý život.

Fotografie: Freepik

Díky testu, který byl prováděn na zaměstnancích v továrně na výrobu baterií, byla zjištěná další důležitá pozitivní vlastnost. Česnek totiž dokáže odstranit těžké kovy i další toxiny z lidského těla. Konzumace česneku totiž při tomto testu dokázala odstranit olovo z krve až o 19 %.