Sexuální frustrace ve vztahu poškozuje duševní pohodu. Naučte se, jak s tím bojovat

Někteří sexuálně náruživější lidé se mohou potýkat v dlouhodobém partnerském soužití s takzvanou sexuální frustrací, což je stav, kdy nejsou uspokojené základní potřeby, v tomto případě sexuální. K těmto pocitům může docházet především v momentech, kdy sexuálně aktivnější člověk žije vedle takového, který o intimní chvilky již nejeví tolik zájem, nebo zkrátka sex tolik ke svému životu nepotřebuje. Jak se k takové frustraci tedy postavit?

Vyvarujte se obviňování svého partnera

Pokud budete pociťovat sexuální frustraci, určitě se vyhněte obviňování svého partnera. Mohli byste tak snadno docílit toho, že jej zablokujete a intimnost se stane v budoucnu velkým problémem. Raději vinění zaměňte za otevřenou komunikaci. Podstatné je hlavně udržení základní intimity mezi partnery.

Udržte si mezi sebou základní intimní projevy a dotýkejte se

Důležité je nepřestat se vzájemně dotýkat. Líbejte se, hlaďte se, je to velice důležité pro to, abyste s partnerem neztratili intimní kontakt.

Vytvořte si seznam věcí, které se vám líbí

Zajímavým tipem je to, že si každý napíšete seznam věcí, které byste spolu chtěli vyzkoušet. Pak jej stačí jen postupně realizovat. Tyto činnosti si můžete napsat i na malé papírky a losovat, co zrovna vyzkoušíte. Zapojíte tak do svých intimních hrátek i kreativitu a fantazii.

Vyzkoušejte různé erotické pomůcky

K podpoření libida mohou posloužit i různé erotické pomůcky, které trh nabízí. Skvělé jsou pro ženy například vibrační kuličky, které stimulují erotogenní zóny a posléze mohou pomoci při sexu k lepšímu vyvrcholení. Variantou jsou samozřejmě i vibrátory různých tvarů a funkcí. Erotické pomůcky můžete ve specializovaných prodejnách vybírat společně. Jistě to probudí mezi vámi mnoho sexuální energie.

Redukujte ve svém životě stres a dobře spěte

Rovněž i hektický život plný stresu nenapomáhá k tomu, aby měly páry harmonický a zdravý intimní život. Stres dokáže lidskou psychiku paralyzovat, a tak ve vypjatých chvílích, kde jste velmi unavení nemáte na sex ani pomyšlení. Důležité je naučit se odpočívat, relaxovat a najít si čas na svůj milý protějšek. Podstatnou součástí je i kvalitní a dostatečný spánek, který zajistí dostatek energie přes den.

Fotografie: Pixabay

Navštivte sexuální poradnu

Pakliže nebude fungovat nic z toho, co jsme zde uvedli, a vaše sexuální frustrace se zvyšuje, protože partner stále nejeví zájem o sex, je dobré zvážit návštěvu odborníka. Nejlépe pak sexuologa. Poradnu můžete navštívit buď sami, nebo se svým partnerem. Tato možnost je však tím nejzazším řešením nedostatku intimních chvílí. Nejdůležitější je, zkusit se opět přiblížit ke svému protějšku nejprve vlastními cestičkami a obnovit tak zdravý sexuální život, který je podstatnou součástí každého vztahu.

Úvodní Fotografie: Getty Images