Rady a tipy na seznámení

Jestli chce být nějaký člověk sám, tak je to většinou po rozchodu, aby si odpočinul, srovnal myšlenky a nabral nové síly. Ovšem být dlouhodobě sám nechce být patrně nikdo. Je-li to i vaším přáním – najít spřízněnou duši, někoho, kdo se na vás bude těšit a vy na něj, přinášíme vám pár tipů na seznámení.

Každý člověk by si z celého srdce přál navázat na kvalitní vztah. Pokud i vy patříte do této kategorie a hledáte partnera či přátelé, přinášíme vám pár inspirací a poradíme, jak se seznámit.  Především se nebojte odmítnutí a nových věcí.

Odhoďte zábrany

Máte-li dojem, že máte příliš hodně studu a zábran k seznamování, které jen stěží překonáváte, zkuste online seznámení. Ovšem berte to pouze za první krok, stejně se budete muset s daným partnerem setkat tváří v tvář. První pohledy do očí, úsměvy, letmé doteky si člověk vždy pamatuje a jsou nejsilnějším hnacím motorem. Pokud patříte mezi ty odvážnější, zkuste hledat potencionálního partnera tam, kde to máte sami rádi. Ať už jde o koncert, kulturní událost, sportovní aktivitu, procházku se psem v parku. Nečekejte však, že ho tam potkáte hned napoprvé. Jedině tak, že začnete chodit do společnosti a mezi lidi se vám naskytne možnost, že potkáte sympatickou osobu.

Seznámení a upřímnost

Problémem mnoha lidí je, že o sobě neříkají tak úplně pravdu. Je to dáno touhou zaujmout. Ať už se jedná o seznámení v reálu či na internetu. Internet nabízí ještě více možností, jak mlžit pravdu (nemusí jít vyloženě o urputné lhaní). Ale zkrátka neříkat o sobě úplnou pravdu, ukazovat 10 let staré fotky apod. Není divu, že takové schůzky pak končí fiaskem. Takže hledáte-li kvalitní a upřímný vztah, buďte i vy nanejvýš pravdomluvní a upřímní. Mnoho lidí se bojí být upřímnými, že ztratí ty, o které usilují. Přitom starou pravdou je, že lidé milují nejvíce ty, jež jsou upřímní. Ovšem nepleťte si upřímnost s neomaleností, to by byla už jiná kapitola.

Jak nepropadat panice

Seznamování berte jako hru a možnost poznat nové lidi, jejich osudy, radosti a strasti. Je to jako vzrušující ohnivá show, kde jiskra zažehne plamen. Je vám horko a stoupá adrenalin. V podstatě seznamovat se dá kdekoliv a jakkoliv (i v dopravním prostředku). Neexistuje místo, které by bylo pro seznámení jednoznačně nejlepší. Stejně tak lze poznat zajímavou osobu na firemním večírku nebo oslavě narozenin své kamarádky. Jde pouze o to, nebát se oslovovat, ptát se a případně požádat o kontakt. Vždyť nemusí jít hned o rande, ale díky této zajímavé osobě poznáte další. Nečekejte, že z každého kontaktu se stane ihned životní partner, ale jako trénink pro oslovování lidí je to ideální začátek.

Takže vaše seznámení proběhlo hladce a máte nyní kamaráda. Můžete naplánovat kino, kafe, prohlídku galerie a hovořit o svém hobby, společně venčit psy a díky tomu poznáte, přátelé tohoto nového kamaráda. Tím se rozšiřuje okruh nových přátel a roste pravděpodobnost, že tam někde čeká váš životní partner.

Obrázek: pixabay.com