Znamení zvěrokruhu, která dokáží většině lidem znepříjemnit život

Fotografie: Freepik

Každé hvězdné znamení má nějaké specifické osobnostní rysy. Nikdo samozřejmě není dokonalý, proto je každé znamení zvěrokruhu charakterizováno kombinací pozitivních i negativních vlastností.

Podle astrologie však některá znamení přitahují více problémů než ostatní. Zatímco nad některými jen mávneme rukou, jiné jsou opravdu znepokojivé.

Na která hvězdná znamení si dát pozor?

Abychom vám usnadnili každodenní život, přinášíme následující seznam astrologických znamení, která s sebou obvykle nesou velké potíže.

  1. Býk

Býci jsou velmi tvrdohlaví a budou ze všech sil bojovat za svou pravdu, i když se daná věc netýká jich samotných. Vždy vás sice vyslechne, protože jeho úmysly jsou většinou dobré, ale pokud nebude s vašimi argumenty do puntíku souhlasit, udělá všechno proto, aby je vyvrátil a přesvědčil vás o své pravdě.

  1. Lev

Vzhledem k tomu, jak jsou lvi dominantní a za každé situace musejí mít hlavní slovo, vždy a bez přemýšlení vyjadřují své názory na životy ostatních a jsou utvrzeni v tom, že mají ve všem úplnou pravdu. Když se zaměří na nějaký problém, je pro ně těžké, ba téměř nemožné, vidět věc z pohledu někoho jiného, a tak se tvrdohlavě drží svého názoru.

Fotografie: Freepik
  1. Štír

Je známo, že ohnivý a vášnivý štír prosazuje svou moc nad ostatními a má nehynoucí potřebu dominance. Jako pozitivum těchto vlastností je to, že to bývají obzvláště charismatičtí vůdci a vášniví milenci. Ale tu negativní stránku nechce zakusit nikdo z nás. Podrážděný štír může bodnout jako nikdo jiný a ani k tomu nepotřebuje žádné fyzické prostředky. Jsou od přírody extrémně manipulativní a majetničtí. Chtějí mít jistotu, že vždy vědí o každém vašem kroku.

  1. Rak

Rak je jedním z nejemotivnějších znamení zvěrokruhu a je si také dobře vědom své vysoké emoční inteligence. Vášnivá povaha tohoto znamení funguje jako dvojsečný meč. Pokud rak chce, abyste jednali podle něj, bude vše zalité sluncem. To ovšem jen do té doby, než si všimnou, že je neposloucháte a neděláte přesně to, co chtějí. V tu chvíli se jejich nálada výrazně změní a přichází na řadu psychické vydírání.

Fotografie: Freepik
  1. Blíženci

Pokud znáte nějakého blížence, víte, že toto znamení je velice nepředvídatelné. I když jsou velmi společenští a vtipní, mají také svou temnou stránku. Jsou těžko čitelní a až neuvěřitelně rychle se přizpůsobují změnám. Tyto vlastnosti z nich sice dělají vynikající vůdčí osobnosti, ale až do té doby, než zjistíte, že už dlouho podnikají kroky proti vám, aniž byste vůbec něco tušili.

  1. Kozoroh

Pozor si dejte také na kozorohy. Ti sice vždycky poradí a nenechají vás ve štychu, ale taky za to očekávají dostatečnou vděčnost a uznání. Pokud jejich dobrou vůli neoceníte a nebudete se řídit jejich radami, rychle nad vámi zlomí hůl.

Nic nemá jen stinné stránky

Patříte vy nebo vaši blízcí mezi výše zmíněná znamení? Nezoufejte. Každý člověk má nějaké dobré i špatné vlastnosti. Záleží na jednotlivci samotném (na jeho, výchově, sociálním prostředí…), které vlastnosti bude dávat na odiv a které naopak upozadí. Je tedy důležité, abyste při posuzování druhých lidí a jejich názorů používali zdravý rozum.