Místo, kde se vám hromadí tuk v těle, prozradí, jaké vás trápí zdravotní problémy

Fotografie: Freepik

Přebytečný tělesný tuk je problém, který trápí jak ženy, tak i muže. Jeho umístění vám může naznačit, s čím byste mohli mít potíže, říká specialistka Kathleen Doheny.

Je nutné si uvědomit, že tělesný tuk má každý člověk, a pokud se jeho množství drží ve zdravé míře, je vše v pořádku. Ženy ho budou mít vždy větší množství než muži a není dobré ho mít extrémně málo, nebo naopak hodně. Ovšem když se vám začne z ničeho nic ukládat na jednom místě těla, může to být frustrující. V tomto případě nedržte zbytečné diety a raději se zkuste zaměřit na to, z jakého důvodu se tomu tak děje.

Tukové usazeniny nacházející se na bocích

Nejspíše bude problém ve štítné žláze. V tomto případě jsou tuky „nuceny“ se na tomto místě hromadit, a to kvůli hormonům štítné žlázy. Nebude vám tedy stačit začít držet dietu, ale měli byste také omezit pití kohoutkové vody. Ta totiž obsahuje těžké kovy, které byste se co nejdřív měli pokusit odstranit.

Fotografie: Freepik

Tuk nacházející se v oblasti žaludku

Možná jste si všimli, že i jinak velmi hubení lidé mají tendence k tomu, aby se jim tuk hromadil v oblasti žaludku a jeho okolí. To může naznačovat, že daná osoba zažívá velmi náročné období plné stresu. Právě při stresu a depresi se tukové zásoby ukládají v této oblasti. Nejprve je tedy doporučováno postarat se o svůj nervový systém, vhodné je také pít čaje na to přímo určené. Jedině tak se tohoto tuku zbavíte.

Tukové usazeniny na zádech a stehnech

Nejenže nemá žádné využití, ale navíc zadní tuk vypadá velmi nevzhledně. Pro ženy, které mají záhyby na zádech, je velmi obtížné vybrat si oblečení, jelikož je to v mnoha ohledech omezuje. Na takové těsné šaty nebo krajkované prádlo mohou, bohužel, zapomenout. Bývá to většinou způsobeno nadměrnou konzumací sacharidů a cukrů. Výsledkem je, že se v krvi začne produkovat velké množství inzulínu. Pokud se tohoto tuku chcete zbavit, budete se muset vzdát rychlých cukrů a sladkostí.

Fotografie: Freepik

Tuk, který se nachází na kolenou

Mnoho lidí těmto konkrétním tukovým zásobám žádnou pozornost moc nevěnuje. To je hlavně z toho důvodu, že přebytečný tuk na kolenou vůbec nijak neovlivňuje to, co si člověk může dovolit obléci, a vlastně je i celkem nepostřehnutelný. Jakmile ale začne problém narůstat, může docházet k nepříjemným pocitům. Tuk se v těchto místech hromadí hlavně v důsledku nadměrného příjmu sladkých a přehnaně slaných potravin. Okolo kolen se tak začne hromadit přebytečná tekutina.

Tukové usazeniny na hrudi, pažích a vnitřních stehnech

To je náznakem, že krev obsahuje velké množství estrogenu. Pokud to na sobě pozorujete, navštivte gynekologa, který vám může domněnku potvrdit a předepsat vhodnou léčbu.

Zdroj: WebMD