Pohledem mužů: Na účesech něžného pohlaví preferují přirozenost až nedbalost

Fotografie: Depositphotos

Asi nebude velkým překvapením, že muži se na úpravu ženských vlasů dívají poněkud jinýma očima než ženy. Co se jim tedy na ženských vlasech opravdu líbí?

Vlasy stejně jako oblečení vytváří první dojem, který může silně ovlivnit to, jak vás ostatní vnímají. Preference žen, co se týče účesů, barev a střihů, se mohou velmi lišit. Muži však v tomto směru mají o dost jasněji, i když i tady se setkáte s individuálním vkusem. Obecně je však jen pár věci, které muži na ženských vlasech shledávají velmi atraktivní.

Dlouhé rozpuštěné vlasy

Rozpuštěné vlasy povlávající ve větru mají své nadčasové kouzlo, kterému odolá jen málokterý muž. Přirozená krása, nespoutanost, mládí a ženskost, o tom všem rozpuštěné vlasy směrem k mužům promlouvají. Je celkem nepodstatné, jestli jsou vaše vlasy rovné, jemně vlnité, nebo kudrnaté. Rozpusťte je a pozornost mužů vás nemine.

Nedbalý účes

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení rozhodně ne všichni muži preferují vysoce lesklé a dokonale upravené vlasy. Mnohým se zdá nedbalý vzhled neuvěřitelně přitažlivý. Rozcuchané, nenuceně svázané vlasy jsou symbolem ležérní elegance a bezstarostné krásy. Když vám pár pramenů elegantně spadne kolem obličeje, budete na muže působit uvolněně a přístupně, přičemž si však účes stále ponechává kousek jisté sofistikovanosti.

Elegantní a uhlazený styl

Na druhém konci spektra najdeme muže, kteří oceňují spíše uhlazený vzhled. Rovné, lesklé vlasy, jež evokují sofistikovanost a profesionalitu, která je pro některé muže neodolatelná. Ženy s takovou úpravou vlasů působí elegantně, vyrovnaně a sebevědomě. Pro některé muže jsou takové vlastnosti na ženě skutečnou výzvou, kterou budou mít nutkavou potřebu zdolat.

žena s drdolem
Fotografie: Freepik

Ať už preferujete jakýkoliv styl a účes, rozhodně se vždy řiďte svými pocity. Budete-li se sama cítit pohodlně a sebejistě, vaše atraktivita směrem k druhému pohlaví vzroste, ať už zvolíte jakýkoliv účes. Pokud jste si ještě vlastní styl, ve kterém se cítíte dobře, nenašly, nebojte se experimentovat. I malé změny mohou přinést výsledky, díky nimž se budete sama cítit mnohem sebejistější a přitažlivější.

Zdroj: Haber