Zářivé a zdravé vlasy bez lupů. Lógr jako vlasový životabudič. Nezbavujte se tohoto skrytého pokladu

Fotografie: Depositphotos

Kávová sedlina většinou po vypití kávy skončí v koši. A to je škoda, protože má mnoho prospěšných látek, které můžeme využít nejen na zahradě, ale i v péči o naše vlasy a pokožku.

Pokud lógr z kávy bezmyšlenkovitě sypete do odpadkového koše, připravujete se o zázračný produkt na vaše vlasy. Je to přírodní a levný způsob, jak je posílit, dodat jim lesk, vitalitu a ještě se zbavit lupů. Kávová sedlina totiž míří především na zdraví pokožky hlavy, čímž se výrazně posílí a ozdraví i celé vlasy. Co kávová sedlina obsahuje a jak si jednoduše připravit peeling?

Prospěšné látky

Kávová sedlina je bohatá na antioxidanty, vitamín B, stopové prvky a minerály. Podporuje růst vlasů a vznik nových. Odlupuje totiž zbytky staré pokožky a podporuje její prokrvení. Zároveň posiluje vlasový folikul, snižuje vypadávání vlasů, a dokonce se může použít i v případech alopecie. Zabraňuje také tvorbě lupů díky obsahu vitamínu B. Snižuje tvorbu kožního mazu a udržuje pokožku hlavy zdravou a čistou.

Vyhýbat se jí nemusí ani citlivé osoby, protože příjemně pokožku zklidňuje a zmírňuje svědění. V neposlední řadě lógr oživuje barvu vlasů a dodává jim jas a lesk. Používání této přírodní metody je zvlášť vhodné pro jemné, křehké vlasy trpící vypadáváním. Poradí si i se suchými a mdlými vlasy bez objemu. Tento peeling se totiž chová stejně jako peeling na obličeji. Odstraňuje svrchní odumřelou vrstvu a hloubkově čistí pokožku hlavy.

Jak připravit peeling

V misce smíchejte jednu lžíci kávové sedliny a jednu lžíci olivového oleje. Míchejte, dokud nevznikne homogenní směs. Peeling vetřete do mokrých vlasů. Krouživými pohyby masírujte pokožku hlavy, abyste odstranili veškeré nečistoty a zbytky kůže. Nemusíte tlačit, stačí jemná masáž, aby se pokožka nepodráždila. Opláchněte vlasy vodou a poté použijte šampon a kondicionér jako obvykle.

Fotografie: Freepik

Ještě účinnější směs získáte, pokud navíc přidáte 4 lžičky cukru, 2 lžičky lněných semínek a lžičku jablečného octa. Vlasy pak budou méně suché a lámavé. Peeling používejte jednou týdně. Častější používání by mohlo mít za následek zbytečné vysušení pokožky. Při pravidelném používání se můžete těšit na zdravé a zářivé vlasy bez lupů. A to vše bez chemie a drahých přípravků.

Zdroj: Researchgate, Wiley Online Library